• Неодамнешно
2300mAh AC55HEP, BSF20 Батеријата за A55 Хелиум, Хелиум +

2300mAh AC55HEP, BSF20 Батеријата за A55 Хелиум, Хелиум +

Buyers rating:
DEN 431.52

Количина на стоки

Параметри : 3.7 V Li-Полимер 2300m Ah.Димензија : 88.00 x 64.35 x 4.00 mm.Сертификати : ISO9001, Ro HS, FCC, CE, CB.Безбедност : Одделение А клетки заштита на батеријата од overcharge, overdischarge, overvoltage и краток спој.Услуги : Една Година Гаранција.Камерон Кинеско создадени еднакви или повисоки капацитет од оригинални произведени батеријата за да ги исполни клиент побарувачката на технологија уред.Одговара Модел Листата : Archos A55 Helium Archos Хелиум+Дел Број Листата : AC55 HEP, BSF20 Details : Тип : Li-Polymer Capacity : 2300m Ah / 8.51 Wh Voltage : 3.7 VTIPS : новата батерија треба да се празни за 10% и потоа надополнување на тоа да се добие вистинска капацитетот на батеријата.Ако новата батерија е празна, наполнете со тоа директно.Батеријата треба да се полнат 3-4 пати и се обвинети за 6-8 часа за целосно да го активирате батеријата за најдобри перформанси.Кога батеријата одат во лага заспан, откако ќе бидат ставени за некој период на време, и тоа треба да се активира преку 3-5 нормално полнење и празнење циклуси.Ако имате било какви прашања во врска со батерии, ве молиме да бидат слободни контактирајте со нас.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат