• Неодамнешно
Литиум Јон Батерии 3.7 v 8200Mah 32650 Батерија за Светло-1Pieces-4_Pieces-2Pieces

Литиум Јон Батерии 3.7 v 8200Mah 32650 Батерија за Светло-1Pieces-4_Pieces-2Pieces

Buyers rating:
DEN 722.40

Количина на стоки

Висок квалитет 32650 литиум батерија, идеален back-up напојување.Стабилни перформанси, ниска само-отпуштање стапка, без "меморија ефект".Ефективна заштита од прегревање, краток кола и overloads.Безбедност и заштита на животната средина, строга контрола на квалитетот стандарди.Широко се користи во рудникот светла, LED рефлектори, електрични алатки, инструменти, UPS-от итни напојување, комуникациска опрема, итн.Боја : 4 pieces Color Име : 4 pieces Specifications Battery тип : 32650 Chemistry : Литиум ion Capacity : 8200mah Rated напон : 3.7 v Rechargeable : околу 2000 cycles Current на Максималната празнење : 5c Discharge струја : 3c Charge : 0 ~ 45 °Празнење : - 20 ~ 50 °Врвот на батеријата : flat Net тежина : околу 141g / 4.97 oz Dimension (H * d) : приближно 70.6x32.6mm / 2.78x1.28".

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат