• Неодамнешно
Батерија 3.7 v 1500mah 18350 Li Литиум ЈОНСКА Батерија Погоден за Микрофон Далечински Управувач Мини Фан-6pcs

Батерија 3.7 v 1500mah 18350 Li Литиум ЈОНСКА Батерија Погоден за Микрофон Далечински Управувач Мини Фан-6pcs

Buyers rating:
DEN 307.20

Количина на стоки

Висока потрошувачка 3.7 V 1500m Ah 18350 батерија литиум батерија со лемење никел јазичиња, стабилна празнење стапка, без г.Ниска повторување оперативни листа, краток спој и во текот тековната заштита.Безбеден и еколошки, тестирани за строга контрола на квалитетот стандарди.Висока енергетска густина и долготрајни батерии се обезбеди исклучително долго полни кругови, совршен за долгорочна дневна употреба.Широко се користи на микрофон, радио, светло, headlamp, LED светло, камера, далечинско управување, мини фан, електронски брави на вратите.Модел : 18350 Хемија : Li-ion Капацитет : 1500m Ah Полнење напон : 4.2 V Номинална напон : 3.7 V Испуштање струја : Max. 10 A Батерија : 500 циклуси, теоретски Батеријата врвот : рамни Нето тежина : околу 22g / 0.78 оз (1pc) Големина на (H * D) : приближно 35.8x18.2mm / 1.41x0.72 "".

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат