• Неодамнешно
JOVNO 30W Универзални AC DC Адаптер за Мулти-Напон Регулирани Префрлување Напојување за 3V 4.5 V 5V 6V 7.5 V 9V 12V LED Ленти Мотори Рутери со 14 Совети 1 Обратна Поларитетот Конвертор-

JOVNO 30W Универзални AC DC Адаптер за Мулти-Напон Регулирани Префрлување Напојување за 3V 4.5 V 5V 6V 7.5 V

Buyers rating:
DEN 479.76

Количина на стоки

[Прилагодливи Напон] Текст : AC 100 V-240 V 1А 50/60 Hz, Излез : наизменична СТРУЈА 3 V, 4.5 V, 5 V, 6 V, 7.5 V, 9 V, 12 V, 0-2.5 30 W Max.Тоа е лесно да се постави на напон за да ги собере за различни уред со вграден-во испакнати rotatable копчето.Купување на еден адаптер е еквивалентно на купување на повеќе адаптери, кој заштедува пари и се еколошки. [Широко се Користи] 30 W универзални AC DC адаптер за замена на напојување за Таблет КОМПЈУТЕР, Вага, Рутери, Звучници, LED Лента Светла, камера за видео надзор систем, Полнење преку USB Камера, ТВ кутија, безжични приемници, кои, принтери, конзоли за игри, GPS, CD плеер, веслање машина, smart телефонот и други компатибилни уреди. [14 Приклучоци & 1 Обратна Поларитетот Конвертор-Кабел] Опремени со 14 премиум приклучоци : Micro-USB, Тип-C, DC терминал конектори, 6.5x4.4mm+Игла, во 5.5x2.1mm, 5.5x3.0mm+Игла, во 5.0x2.5mm, 6.3x3.0mm, 5.5x1.7mm, 4.8x1.7mm, 4.0x1.7mm, 3.5x1.35mm, 3.0x1.1mm, 2.5x0.7mm.Со овие приклучоци и различни напонски излез, можете да заштедите многу за купување на различни напон ac адаптери.Имаме специјално додаде обратна поларитетот конвертор-кабел за електронски уреди кои треба центар излез негативни напојување. [Висок Квалитет] Висока температура отпорни материјали и ултразвучно заварчик направи тоа многу издржливи и сигурни.Заверена од FCC, CE, Ro HS, CCC, Прекуструјна заштита, overvoltage заштита и заштита од преоптоварување, краток спој заштита се обезбеди стабилност и мазност.Дава безбеден полнење. [Важна Забелешка] DC Plug Поларитетот : внатрешна Позитивниот(+), надворешниот Негативниот(-).Ако вашиот уред бара излезна моќност со спротивниот поларитетот, ве молиме запомнете да го користите Обратна Поларитетот Конвертор-Кабел ние сме опремени.Постои 5 V 2.1 USB-Порта на дното на адаптер, можете да се поврзете било кој стандарден USB кабел за податоци и напојување од два уреди во исто време!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Celestron 18778 AC Адаптер (Црна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Celestron 18778 AC Адаптер (Црна)

Моќта на вашиот Електрони Компјутеризирана телескоп од било AC штекерот 2 5 amp AC адаптер.Погоден за внатре

DEN 958.80