• Неодамнешно
Celestron 18778 AC Адаптер (Црна)

Celestron 18778 AC Адаптер (Црна)

Buyers rating:
DEN 958.80

Количина на стоки

Моќта на вашиот Електрони Компјутеризирана телескоп од било AC штекерот. 2. 5 amp AC адаптер.Погоден за внатрешна или надворешна места.Моќта на вашиот Celestron компјутеризирана телескоп од било AC штекерот ^2.5 amp AC Адаптер ^Погодна за внатрешна или надворешна места.Моќта на вашиот Celestron компјутеризирана телескоп од било AC штекерот. 2 amp AC Адаптер.Погоден за внатрешна или надворешна места.AC адаптер доаѓа со САД, велика БРИТАНИЈА, ЕУ, и СЛЕДЕЊЕ адаптер приклучок.LCM Серија.Nex Star SLT Серија.Nex Star SE Серија.Sky Prodigy Серија.Напредни Серија.Напредни-апарат vx Серија.КЗК Серија.Уживајте во вашиот телескоп без батерии со овој AC адаптер!Кога го користите вашиот телескоп дома или во близина на било ѕиден штекер, можете да уживате часа непрекинато набљудување.Водење на вашата телескоп исклучување на AC струја е во кавга-бесплатно и многу посигурен од другите методи, особено во кул температури, кога батерии може да ја изгуби брзо полнење.Оваа 2 amp AC Адаптер е компатибилна со следниве Celestron компјутеризирана телескопи : LCM Серија Nex Star SLT Серија Nex Star SE Серија Sky Prodigy Серија Напредни Серија Напредни-апарат vx Серија КЗК Серија КЗК Делукс HD Серија* *КОМИСИЈАТА Делукс HD Серија—Овој адаптер е доволна за повеќето визуелно набљудување со избалансиран телескоп.Сепак, за astroimaging користење на дополнителна опрема, на 5 amp адаптер (производ #18780) се препорачува.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат