• Неодамнешно
Keypoint Интерактивна Публика Одговор на Систем со 50 Keypads

Keypoint Интерактивна Публика Одговор на Систем со 50 Keypads

Buyers rating:
DEN 792.00

Количина на стоки

Работи со Microsoft Power Point за Windows Компјутери.Поединечно додели keypads да ги пратите на податоци.Пред / пост споредба на топ листите помош мерка за учење.Генерирање на извештаи во Word и Excel.На екранот избирачки тајмер со синхронизирани музика.Заврши публика одговор на систем со се што ви треба за да додадете интерактивна публика избирачки до вашата Microsoft Power Point презентации.Пакетот вклучува 50 keypads, мал USB "Стап" стил transceiver за да се овозможи keypads да комуницира со КОМПЈУТЕР, Keypoint Интерактивни Standard Edition софтвер за Microsoft Office, како и сопствен поместена за носење.Можете да го проширите вашиот систем до 500 keypads само со набавка на дополнителни keypads.Обичај систем големини се исто така достапни за поддршка на keypads во илјади.Keypoint е дизајнирана од земјата до беспрекорно се интегрира со најновиот пакет на Office производи.Резултатот е целосно интегриран кориснички интерфејс кој го прави со додавање на софистицирани интерактивност на вашата Power Point презентации како напор што се креирање на било кој друг вид на лизгачот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

3Pcs Нови PI3VT3245-ALE D/C:10+ Tssop20
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

3Pcs Нови PI3VT3245-ALE D/C:10+ Tssop20

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 144.00