• Неодамнешно
Чинот Помош Дополнителна Сила 500 mg Ацетаминофен Болка, Брзо Ослободување Gelcaps - 225 Count | Болка Знаците, Заедничката Болка | Болка во Мускулите Олеснување | Артритис, Бо?

Чинот Помош Дополнителна Сила 500 mg Ацетаминофен Болка, Брзо Ослободување Gelcaps - 225 Count | Болка Знаците,

Buyers rating:
DEN 1413.60

Количина на стоки

БОЛКА ЗНАЦИТЕ & ТРЕСКА РЕДУКТОР : Ритуал Помош Дополнителна Сила Ацетаминофен Брзо Ослободување Gelcaps намали трески привремено додека нудат мала главоболка олеснување, ослободување од мускулни и болки во телото, и болки често придружена со артритис и/или болки во зглобовите.ДОПОЛНИТЕЛНА СИЛА : Спореди Ритуал Помош е Дополнителна Сила Ацетаминофен Брзо Ослободување на Гелови да активната состојка во врвни брендови.Добиете сите бенефиции на ефективна болка знаците со Чинот Помош Ацетаминофен— дизајниран за брзо дејство на болка.ЛЕСНО да се ОТВОРИ ШИШЕ : Кога ќе треба болка, сакате на брз и лесен шише за да ја отворите.Чинот Помош Ацетаминофен доаѓа во еден лесен-отворите шише тоа е совршен за возрасни лица со артритис, болка, и ги прави овие gelcaps идеален за употреба и дома и on-the-go.НЕ АСПИРИН : Секој gelcap содржи 500 mg на ослободување на болка, треска намалување на ацетаминофен без било аспирин.Оваа аспирин-слободен артритис, болка, болка во грбот олеснување, заедничка болка, и мускулна болка медицината е формулиран за лесно голтање.ДОВЕРЛИВ БРЕНД ОД 1962 : се надеваме дека ќе продолжи да се избере Ритуал Помош прво за вашиот секојдневен здравје и wellness потреби.Нашата мисија е да се подобри здравјето и благосостојба на нашите заедници и да им обезбедиме на нашите клиенти со најдобрите производи, услуги и совети.Без разлика дали тоа е мигрена, артритис, болка во коленото, болка во вратот или грбот болка сакате, Ритуал Помош Аптека има болка на производи треба.Овие Максимална Сила Ацетаминофен Брзо Ослободување Капсули понуда на артритис, болка, болка во грбот олеснување, заедничка болка, или мускулна болка ти си бараат.Секој гел-капа содржи 500 mg на ослободување на болка, треска намалување на ацетаминофен без било аспирин.Шишето е лесен-отворете капа и доаѓа со 225 брзо ослободување gelcap апчиња за размена на инстант болка.Совршен за оние со артритис, карпален тунел, и друга страна се поврзани со повреди и болести, нашите лесно се отвори шишето ви се опфатени.На Чинот Помош, имаме личен интерес на вашето здравје и благосостојба.Тоа е причината зошто ние испорачуваме на производи и услуги кои вие, нашите ценети купувачи, треба да се води поздрав, посреќен живот.Сите во Чинот Помош, од нашите познавања, се грижат соработници и фармацевти на членовите на нашиот одбор на директори, работи заедно за да се обезбеди со супериорен аптека искуство.Чинот Помош е горда да биде една од водечките во државата аптека синџири.Ние се грижат соседи, кои се вклучени во активности во заедницата, во значајни начини, и посветени на одразува разновидноста на секоја од заедниците на кои им служиме.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат