• Неодамнешно
Бартон Мажите Gore-tex 2l Прекинувач Anorak Јакна

Бартон Мажите Gore-tex 2l Прекинувач Anorak Јакна

Buyers rating:
DEN 8758.80

Количина на стоки

Полиестер, Најлон.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Редовно одговара само право : Не премногу силно или премногу baggy.GORE-TEX две-слој ткаенина е windproof, водоотпорен, дише, и издржливи; GORE-TEX ткаенина е ЗАГАРАНТИРАНА ДА ги ЗАДРЖИ и ЌЕ се ИСУШИ; ПРЕСТАПНА-слободен DWR слој.Во прилог се Обликуваат аспиратор со предните и задните прилагодување е шлем компатибилен за додаде покриеност.Јама Zip отвори; YKK вода отпорни на патентите; Прилагодливи ракави; Bungee полите cinch за сит се вклопуваат; GORE-TEX три-слој ткаенина на џебови за водоотпорна и дише перформанси.Градите џеб со кука и јамка затворање, внатрешни работи мрежа депонија џеб, zippered кенгур џеб, и zippered ракав помине џеб за топлина и складирање; Zippered медиумите и очила џеб со therma џеб внатре да се задржи вашиот уред топло; bluesign одобрени за намалена влијание на двете луѓето и животната средина.Додадете ЗАГАРАНТИРАНА ДА ВИ ги СУВА™ на вашиот пакување листа.Остане сува и се топло одат рака под рака, на мажите Бартон GORE-TEX 2 L Прекинувач Anorak Јакна е доверлив слој сакате да се вози подолго, без разлика на временските услови.Нејзините workwear инспирирани од дизајнот има футуристички се чувствуваат со надворешни и внатрешни цвест лента во која се зборува за својата издржливост да се добие по тоа, ден по ден, цела сезона долго.Своите џебови се подеднакво утилитаристички, па сите ваши работи има сигурно, безбедно и лесно стигнат до место за живеење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Obermeyer женска Јакна Lorena
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Obermeyer женска Јакна Lorena

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Рака Мие Само 10 K / 10 K.Thermore ЕКО надолу висока лофт 150gm Quilted тело пане

DEN 4558.56
Obermeyer женска Јакна Lorena
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Obermeyer женска Јакна Lorena

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Увезени.Патент затворањ

DEN 4285.44
Roxy Жените Billie WarmFlight Изолирани Јакна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Roxy Жените Billie WarmFlight Изолирани Јакна

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Направени во САД или Увезуваат.Јамка

DEN 4558.80
Obermeyer женска Јакна Lorena
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Obermeyer женска Јакна Lorena

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Рака Мие Само 10 K / 10 K.Thermore ЕКО надолу висока лофт 150gm Quilted тело пане

DEN 4285.44
Roxy Жените Billie WarmFlight Изолирани Јакна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Roxy Жените Billie WarmFlight Изолирани Јакна

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Направени во САД или Увезуваат.Јамка

DEN 4558.80
Roxy Девојки Алабама Половина Zip Pullover
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Roxy Девојки Алабама Половина Zip Pullover

Направени во САД или Увезуваат.Ткаенини : ROXY Warm Flight технологија за 100% Полиестер Sherpa( долниот дел од телот

DEN 1438.80
Obermeyer женска Јакна Lorena
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Obermeyer женска Јакна Lorena

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Рака Мие Само 10 K / 10 K.Thermore ЕКО надолу висока лофт 150gm Quilted тело пане

DEN 4285.44