• Неодамнешно
MarineLand DEIONIZING Смола 12/7.76 ОЗ (AQ-78236)

MarineLand DEIONIZING Смола 12/7.76 ОЗ (AQ-78236)

Buyers rating:
DEN 323.76

Количина на стоки

Хемиски филтрација : го намалува амонијак и нитрат во слатководни аквариуми.Компатибилност : Погоден за употреба во повеќето Аквариум филтри.Заменете како ви се потребни : Сина смола промени Боја на килибар кога се преполовил.За слатководни : смола adsorbs амонијак побрзо од зеолит.Marine Land Филтрација производи : Marine Land производи се дизајнирани со двете перформанси и стил на ум.Marine Land производи се дизајнирани со двете перформанси и стил на ум.Ние им помогнам на прецизност и моќ Над очекува и ги слушаше нашите лојални клиенти да ги направиме нашите производи, дури и подобро.Ова го правиме затоа што во срцето на нашите иновативен дух е желба да им помогне на хобисти насекаде се направи повеќе, да Создаде повеќе и, најмногу од сите, уживајте повеќе.Па што сте страстни за – слатководни или saltwater, Големи или мали, убавина или наука – направете вашиот аквариум свој.Marine Land амонијак намалување на смола работи во повеќето слатководни аквариум филтри за намалување на амонијак и nitrites и поттик за хемиски филтрација.Оваа смола adsorbs амонијак побрзо од зеолит.Место Marine Land амонијак намалување на смола во вашиот најлон мрежа торба, тест амонијак со аквариум тест ленти, и да се пресмета бројот на лажици на смола е потребно.Отстранете ја и/или да го замени кога бојата се менува – сината смола промени боја на килибар кога се преполовил.Чиста, блескава вода е знак на здрава и просперитетна аквариум.Износот на филтрација потребно е да се одржува аквариум зависи од голем број на променливи.Овие вклучуваат резервоарот големина, индивидуални одржување навики и рибата.Без оглед на вашите индивидуални потреби, Marine Land бренд има филтрација производи што треба да ја испорача на целта, напредно филтрирање.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Не Разговара со Мене. Јас сум Аквариум Одржување. Две Тон 11oz Кригла, Аквариум Одржување на Присутни Од, Брилијантен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Не Разговара со Мене. Јас сум Аквариум Одржување. Две Тон 11oz Кригла, Аквариум Одржување на Присутни Од, Брилијантен

Аквариум Одржување на Две Тон Кафе Кригла за Да се покаже дека лице како посебен тој / таа е, да се добие �

DEN 456.00
Хексагонална Риба Резервоарот, Фенер Форма Риба Резервоарот Мулти‑Прикажување и Сите Круг Благодарност Пластични
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Хексагонална Риба Резервоарот, Фенер Форма Риба Резервоарот Мулти‑Прикажување и Сите Круг Благодарност Пластични

Тоа е мулти‑прикажување и сите круг на благодарност и можат да бидат помешани со дизајн.Со супер капка �

DEN 1250.40
Црвеното Море 42081 Нето Маска, 36
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Црвеното Море 42081 Нето Маска, 36

Погоден за повеќето отворени врвот аквариуми.Екстра јаки, прилагодена алуминиумски профили 8мм (5 / 16") те

DEN 1632.48
Виц Аквариум Одржување на Подароци, Аквариум Одржување е Поевтино Отколку Терапија, Аквариум Одржување на Две
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Виц Аквариум Одржување на Подароци, Аквариум Одржување е Поевтино Отколку Терапија, Аквариум Одржување на Две

Аквариум Одржување на Две Тон Кафе Кригла за Да се покаже дека лице како посебен тој / таа е, да се добие �

DEN 478.80
Среќа е Аквариум Одржување. Аквариум Одржување 12oz Camper Кригла, Шега Аквариум Одржување на Подароци, За Пријатели
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Среќа е Аквариум Одржување. Аквариум Одржување 12oz Camper Кригла, Шега Аквариум Одржување на Подароци, За Пријатели

Аквариум Одржување 12oz Camper Кафе Кригла.Нерѓосувачки челик со емајл заврши.Миењето на рацете со благ дете

DEN 1879.20