• Неодамнешно
Лулу Насловна Страна Kindling Splitter, Леано Железо Firewood Разделување Kindling сламен покрив, Прирачник Дневник Дрво Машина на Теренот за Камин/Bonfire/Скара, 11.8кол X 13.7H

Лулу Насловна Страна Kindling Splitter, Леано Железо Firewood Разделување Kindling сламен покрив, Прирачник

Buyers rating:
DEN 1497.60

Количина на стоки

ПАКЕТ ВКЛУЧУВАЈЌИ : Пиедестал*1, врвот bracing*1, L тип венец*1, завртка*4, ножеви*1, hobnail*4 и дел од прирачникот.На готовиот димензија е 11.8 инч во дијаметар и 13.7 инчен во висина.ЕФИКАСЕН & НАПОР : Ставете парче firewood внатре и се удри со чекан или друго парче од дрво за брзо и лесно разделување.Споредба со традиционални дрво сечкање со секира, Лулу Дома дрво kindling splitter работи во повеќе ефикасен начин со најмалку можни напори.ПРЕМИУМ ЛЕАНО ЖЕЛЕЗО : изградена од цврста леано железо, Лулу Дома firewood splitter е во облик на здрав и стабилен цилиндар структура.Црна слој слој може добро заштити од оксидација.Дополнителни 4 hobnails се користат за да се поправат splitter врз земјата да ја подобри стабилноста ако е потребно.ЕДНОСТАВНА МОНТАЖА : Поврзете се на пиедестал, ножот и на врвот bracing со 4 навртки, за време на кој L тип венец вклучена е голема помош.Сечилото доаѓање во тап услов за безбедно собранието.Ве молиме изостри тоа пред се користи за подобро разделување.ШИРОКА ПРИМЕНА : Лулу Дома kindling splitter обезбедува едноставен начин за дрво сечкање, што е одлично идеален да се користи за камин, bonfire и скара.Нема моќ што е потребно, и тоа би требало за употреба на отворено за да се спречи оштетување на вашиот ентериер подот.Соодветна димензија го прави пренослив за екскурзија.Пакетот Вклучува : Пиедестал*1, врвот bracing*1, L тип венец*1, завртка*4, ножеви*1, hobnail*4 и дел од прирачникот.Љубезно Белешки : . 1. Сечилото доаѓање во тап услов за безбедно собранието.Ве молиме изостри тоа пред се користи за подобро разделување. 2. Сплит суво дрво или логови наместо влажни оние кои не се лесно да се скрши. 3. Прашина и чистење на единица редовно, и сува потоа да се осигура дека тоа нема да се rusty.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат