• Неодамнешно
Сите Продажни 96108KP Ami Chevy Bowtie Решетка и Подигнете Портата Амблем, Полиран/Црна (Пакување од 2)

Сите Продажни 96108KP Ami Chevy Bowtie Решетка и Подигнете Портата Амблем, Полиран/Црна (Пакување од 2)

Buyers rating:
DEN 2223.84

Количина на стоки

Се вклопува Chevy 07-14 Тахо/Приградски Комбо Предниот и Задниот дел.Chevy Bowtie Решетката & Лифт портата Амблем.Ние производство на квалитетни производи, кои се тестирани за да се исполнат строги барања на возило средини/ентериери додека доставување на врховниот стил барањата на автомобилски ентузијасти.Целосна Замена за OE Амблем.Направен во САД.AMI Стил (Сите Продажни Manufacturing Inc.) основана во 1994 година за производство на квалитет палка алуминиум производи за автомобилската cid).Се започна со палка на ретровизорот во облик на ГМ познат Bowtie и за изминатите дваесет години AMI успеа преку развивање на голем број на иновативни производи ентузијасти кои сметаат дека се мора да се има за нивните возила.На AMI Стил линија нуди производи како целосна замена на решетката амблеми, заклучување и не-заклучување на гориво врати, антени во различни должини и стилови, украсни hitch опфаќа и многу повеќе.Ако тоа треба да биде направен од палка на Алуминиум, AMI Стил веројатно понуди за вашиот камион, ЏИП или Џип.Сè што е направено во САД од врвен квалитет на суровини и материјали, како aerospace-одделение 6061-T6 Алуминиум или од не ' рѓосувачки челик.AMI Стил палка прецизност машински за одличен изглед и совршено се вклопуваат.AMI Стил горд во давање на потрошувачки избор кога станува збор за стилови и бои вклучувајќи полиран, хром, црна и бранеа.За дизајн лидерство, не гледам подалеку од AMI Стил.AMI Стил (All Sales Manufacturing Inc.) основана во 1994 година за производство на квалитет палка алуминиум производи за автомобилската cid).Се започна со палка на ретровизорот во облик на ГМ познат Bowtie и за изминатите дваесет години AMI успеа преку развивање на голем број на иновативни производи ентузијасти кои сметаат дека се мора да се има за нивните возила.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

67-68 LH CONV РОКЕР СОБРАНИЕ
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

67-68 LH CONV РОКЕР СОБРАНИЕ

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

DEN 5710.80
Сите Продажни 96108K Bowtie за Chevy, Пар, Црна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Сите Продажни 96108K Bowtie за Chevy, Пар, Црна

Сите Продажни 96108 K Решетка И задната врата Амблем Поставите; Црна Прав Грб; Chevrolet ПоклонВратоврска; 2 ком

DEN 1938.72