• Неодамнешно
uxcell AC 0-20A Правоаголник Аналогни Тековната Панел Ammeter Gaugeere Метар

uxcell AC 0-20A Правоаголник Аналогни Тековната Панел Ammeter Gaugeere Метар

Buyers rating:
DEN 275.76

Количина на стоки

Изработени од квалитетна пластика, материјал и заврши со добра технологија.Оваа AC 0-20 A Панел Ammeter е специјално дизајниран за measuringere и следење на батерија и електричен систем.Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на бирање.Панел Ammeter мерки тековната низа на AC 0-20 A со точноста на Класа 2.5. Метар Лице Големина(Приближно) : 6.3 x 5.5 x 1cm / x 2.5 2.2 x 0.39 инчен(L*W*T); Нето Тежина : 96g(3.4 мл).Мерки на тековната низа на AC 0-20 A со точноста на Класа 2.5. Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на бирање.Спецификации : Име на Производ : Аналогни Ammeter Модел : 85 L1-А Мерење на Струја Опсег : AC 0-20 A на Точноста : Класа 2.5 Метри Лице Димензии(Прибл.) : 6.3 x 5.5 x 1cm / x 2.5 2.2 x 0.39 инчен(L*W*T) Тема Големина : 0.4 x 0,8 cm / 0.16 x 0.31 инчен(D*L); 0.3 x 0,8 cm / 0.12 x 0.31 инчен(D*L) Вкупно Длабочина : 4.6 cm / 1.8 инчен Нето Тежина : 96g(3.4 мл) Боја : Бела Пакет се Вклучуваат : 1 x Аналогни Ammeter Неколку Инсталирање на Делови.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат