• Неодамнешно
Anemometer, Висока Точност Повеќенаменски Преносни Воздухот Брзина Тестер за Едрење за Снимање за Риболов за Надвор

Anemometer, Висока Точност Повеќенаменски Преносни Воздухот Брзина Тестер за Едрење за Снимање за Риболов за

Buyers rating:
DEN 484.80

Количина на стоки

Оваа метри има на функциите на податоци држи, ниско ниво на батеријата индикатор, максималната, минималната, итн.Овој дигитален Anemometer е дизајниран да биде пренослив, нежен, компактен и лесен за носење.Висока точност, брзина на ветрот мерење, АБС материјал, издржлив и лесен за употреба.Голем опсег на мерење, погоден за мерење во различни средини, како што е на отворено, риболов, Едрење и др.Овој мерен инструмент со голем LCD екран и светлото, мулти‑единица комутирачки функции.Функција : 1. Овој мерен инструмент со голем LCD екран и светлото, мулти‑единица комутирачки функции.2. Оваа метри има на функциите на податоци држи, ниско ниво на батеријата индикатор, максималната, минималната, итн.3. Голем опсег на мерење, погоден за мерење во различни средини, како што е на отворено, риболов, Едрење, etc4. Висока точност, брзина на ветрот мерење, АБС материјал, издржлив и лесен за употреба.5. Овој дигитален Anemometer е дизајниран да биде пренослив, нежен, компактен и лесен за носење.Како да го Користите : 1. Пред употреба, набљудување дали покажувачот на метар е насочена кон нулта точка.Ако постои некоја девијација, се приспособат на механички прилагодување завртка на метар малку да се направи на покажувачот се врати на нултата точка.2. Место на калибрација префрлете се во позиција off.3. Вметнете ја мерење род приклучокот во штекерот, место на мерење род вертикално нагоре, притиснете го копчето за завртка plug да се печат на сондата, место на "calibration прекинувач" во полн обем положба, полека прилагодете го "полн обем на вредноста" knob, така што на покажувачот на метар е во полна степен позиција.4. По горните чекори, нежно повлечете ја завртката plug да се изложуваат на мерење&nb.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

UXZDX CUJUX 8 во 1 Дигитален Anemometer Брзината на Ветерот/Правец на Студ/Температура/Влажност/Топлина Индекс/Точка/barometric
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UXZDX CUJUX 8 во 1 Дигитален Anemometer Брзината на Ветерот/Правец на Студ/Температура/Влажност/Топлина Индекс/Точка/barometric

Џебголемина на производот доаѓа со складирање торбичка и lanyard за полесно носење.LCD Дисплеј со Светлина :

DEN 4407.12