• Неодамнешно
Luckya Метал детектори Дигитална Anemometer GT8907 Професионални Прецизни Мулти-Функција Правец на ветер Температурата Мерач на Проток на Воздух

Luckya Метал детектори Дигитална Anemometer GT8907 Професионални Прецизни Мулти-Функција Правец на ветер Температурата

Buyers rating:
DEN 2188.80

Количина на стоки

♻ Дигиталниот мулти-функција anemometer е професионална инструмент Компатибилен со мерење на брзината на ветерот, температура и влажност.Мерење на брзина на ветрот/ер mbid/min вредност на функција. ♻ Тоа е широко се користат Компатибилен со брзина на ветрот мерење во фабриката, училиште, канцеларија, сообраќај, семејство и многу други разни прилики.Мерење на брзина на ветрот, волумен воздух, температура и влажност. ♻ Дизајниран со Компатибилен со USB конекција со компјутер во реално време мерење.Светлото и data hold функција. ♻ Воздушниот волумен 2/3 MAX вредност, просек вредност мерни.Брзината на ветерот/волумен воздух и температура единица за избор на функцијата. ♻ 100% Гаранција : Висок квалитет на производот, ние и ветуваме да стори сé што е можно за да ги задоволи сите клиенти.Сепак, ако не сте 100% задоволни со нашата служба или на нашите производи, едноставно контактирајте со нас.Ние сме секогаш на страна на нашите клиенти да ги поддржи и постојано бараат начини да се подобри.Ние се земе квалитетот на производот како што е нашата одговорност.Ако не сте 100% задоволни со нашите производи , ве молиме контактирајте со нас, ние ќе го реши вашиот проблем, во рок од 24 часа.Спецификација : Модел : GT8907 Wind брзина мерен опсег : Единица : m/s; Ft/min; Јазли; Km/h; Mph Wind брзина спектар : 0.0~45.0; 0.0~8800; 0.0~88.0; 0.0~140.0; 0.0~100 Resolution : 0.01; 0.01/0.1/1; 0.01; 0.01; 0.01 Минимален праг на вредност : 0.3; 60; 0.6; 1; 0.7 Прецизност : ±3%±0.1; ±3%±20; ±3%±0.2; ±3%±0.4; ±3%±0.2 Воздушниот волумен мерен опсег : CFM : 0~999900 ft3/min CMM : 0~999900m3/ min Unit : CFM(FT3/MIN) ; CMM(M3/MIN)Опсег : 0~999900; 0~999900 Resolution : 0.001~100; 0.001~100 Area : 0.001~9999ft2; 0.001~9999m2(1) температура мерење range Unit : ℃/ ℉; Опсег : 0~45/ 32~113; Резолуција : 0.1/ 0.18; Точност : ±1.0℃/±1.8℉(2) Влажност мерење range Unit : %RH; MIN/MAX : 10-90; Резолуција : 0.1; Прецизност : ±5%; Тест состојба : 90%RH без condensation Working струја : Единица : m A/ m A/ V/ u ADescription : Работат на струјата 1 : /Работат на струјата 2 : / индикација за слаба батерија/исклучување current TYP : 18/ 23/ 4/ 5 Test состојба : осветлување е исклучено/ светлото е on Working средина : Температура 0~5℃ (32~122℉); Влажност 40~80%RHStorage состојба : Температура -40~60℃(-40~140℉); Влажност ≤80%RHPower набавка : 4x 1.5 V AAA алкална батерии (НЕ се вклучени)Тежина : 1214 g / 42.8 оз(прибл.)Пакет листа : 1 * Anemometer.

Карактеристики на стоката

Model:
GT8907
Wind speed measurement range:
Unit:
m/s; Ft/min; Knots; Km/h; Mph
Wind speed range:
0.0~45.0; 0.0~8800; 0.0~88.0; 0.0~140.0; 0.0~100
Resolution:
0.01; 0.01/0.1/1; 0.01; 0.01; 0.01
Minimum threshold value:
0.3; 60; 0.6; 1; 0.7
Precision:
±3%±0.1; ±3%±20; ±3%±0.2; ±3%±0.4; ±3%±0.2
Air volume measurement range:
CFM:
0~999900 ft3/min
CMM:
0~999900m3/ min
Unit:
CFM(FT3/MIN) ; CMM(M3/MIN)
Range:
0~999900; 0~999900
Resolution:
0.001~100; 0.001~100
Area:
0.001~9999ft2; 0.001~9999m2
(1) temperature measurement range :
Unit:
℃/ ℉; Range
(2) Humidity measurement range :
Unit:
%RH; MIN/MAX
Working current:
Unit:
mA/ mA/ V/ uA
Description:
Working current 1
TYP:
18/ 23/ 4/ 5
Test condition:
backlight is off/ backlight is on
Working environment:
Temperature 0~5℃ (32~122℉); Humidity 40~80%RH
Storage condition:
Temperature -40~60℃(-40~140℉); Humidity ≤80%RH
Power supply:
4x 1.5V AAA alkaline batteries (NOT included)
Weight:
1214 g / 42.8 oz(approx.)
Package list:
1 * Anemometer :

Купувачи како што сакаат

UXZDX CUJUX 8 во 1 Дигитален Anemometer Брзината на Ветерот/Правец на Студ/Температура/Влажност/Топлина Индекс/Точка/barometric
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UXZDX CUJUX 8 во 1 Дигитален Anemometer Брзината на Ветерот/Правец на Студ/Температура/Влажност/Топлина Индекс/Точка/barometric

Џебголемина на производот доаѓа со складирање торбичка и lanyard за полесно носење.LCD Дисплеј со Светлина :

DEN 4407.12