• Неодамнешно
Luckya Метал детектори Дигитална Anemometer, GM8902+ Мултифункционален Проток на Воздух Правец на ветер Скала Метар со LCD Дисплеј

Luckya Метал детектори Дигитална Anemometer, GM8902+ Мултифункционален Проток на Воздух Правец на ветер Скала

Buyers rating:
DEN 1914.48

Количина на стоки

✔Автоматско исклучување функција, автоматски ќе се исклучи по 10 минути без било копче операција. ✔Светлото функција, голем екран LCD дисплеј за лесна за читање. ✔100% и висок квалитет. ✔Податоци задржете/продавница), delete (бриши функција, ниска моќност индикација функција и копчето за звук брза. ✔Рачка на менувачот може да се поместуваат.Може да снима 500 податоци и може да биде поврзан со КОМПЈУТЕР преку USB кабел.Ние се земе квалитетот на производот како што е нашата одговорност.Ако не сте 100% задоволни со нашите производи , ве молиме контактирајте со нас, ние ќе го реши вашиот проблем, во рок од 24 часа.Спецификација : Состојба : 100% Модел : GM8902+Правец на Брзина Спектар : Единица Брзина Спектар Резолуција Минимална Почетна Вредност Precisionm/s 0.0-45.0 0.001 0.3 ±3%±0.1 Ft/min 0.0-8800 0.01/0.1/1 60 ±3%±20 Knots 0.0-88.0 0.01/0.01 0.6 ±3%±0.2 Km/h 0.0-140.0 0.001 1 ±3%±0.4 Mph 0.0-100 0.001/0.01 0.7 ±3%±0.2 Правец на Јачината Опсег : CMM : 0-999900 m3/min CFM : 0-999900 ft3/min Unit Заѕвони Резолуција Area CFM(FT3/МИН) 0-999900 0.001-100 0.001-9999 CMM(M3/MIN) 0-999900 0.001-100 0.001-9999 Temperature : Ветрот Temperature Unit Опрема Спектар Резолуција Прецизност℃ 0.0-45.0 0.1 ±1.0℃℉ 32.0-113.0 0.1 ±1.8℉Работата на животната Средина : Temperature Host : 0-50℃(32°F~122°F)Вентилатор : 0-60℃(32°F-140°F)Смирение : ≤80%RHStorage Средина : Температура : -40-60℃(-40°F~140°F)Смирение : ≤80%RHPower : 4 * 1.5 V AAA Батерија(не се вклучени)Тежина : Околу. 1164g / 41.1 oz Host Големина : Прибл. 77 * 36 * 164mm / 3.0 * 1.4 * 6.5 in Auxiliary Машина Големина : Прибл. 267 * 74 * 35mm / 10.5 * 2.9 * 1.4 in Package Листа : 1 * Дигитален Anemometer1 * CD1 * USB Cable1 * Помошни Machine1 * Жолта Заштитна Case1 * Кутија.

Карактеристики на стоката

Condition:
100%
Model:
GM8902+
Wind Speed Range:
Unit -- Speed Range -- Resolution -- Minimum Starting Value -- Precision :
m/s -- 0.0-45.0 -- 0.001 -- 0.3 -- ±3%±0.1 :
Ft/min -- 0.0-8800 -- 0.01/0.1/1 -- 60 -- ±3%±20 :
Knots -- 0.0-88.0 -- 0.01/0.01 -- 0.6 -- ±3%±0.2 :
Km/h -- 0.0-140.0 -- 0.001 -- 1 -- ±3%±0.4 :
Mph -- 0.0-100 -- 0.001/0.01 -- 0.7 -- ±3%±0.2 :
Wind Volume Range:
CMM:
0-999900 m³/min
CFM:
0-999900 ft³/min
Unit -- Rang -- Resolution -- Area :
CFM(FT³/MIN)-- 0-999900-- 0.001-100-- 0.001-9999 :
CMM(M³/MIN)-- 0-999900-- 0.001-100-- 0.001-9999 :
Temperature:
Wind Temperature :
Unit -- Gear Range -- Resolution -- Precision :
℃ -- 0.0-45.0 -- 0.1 -- ±1.0℃ :
℉ -- 32.0-113.0 -- 0.1 -- ±1.8℉ :
Operation Environment:
Temperature :
Host:
0-50℃(32°F~122°F)
Fan:
0-60℃(32°F-140°F)
Humility:
≤80%RH
Storage Environment:
Temperature:
-40-60℃(-40°F~140°F)
Humility:
≤80%RH
Power:
4 * 1.5V AAA Battery(not included)
Weight:
Approx. 1164g / 41.1oz
Host Size:
Approx. 77 * 36 * 164mm / 3.0 * 1.4 * 6.5in
Auxiliary Machine Size:
Approx. 267 * 74 * 35mm / 10.5 * 2.9 * 1.4in
Package List:
1 * Digital Anemometer :
1 * CD :
1 * USB Cable :
1 * Auxiliary Machine :
1 * Yellow Protective Case :
1 * Box :

Купувачи како што сакаат

UXZDX CUJUX 8 во 1 Дигитален Anemometer Брзината на Ветерот/Правец на Студ/Температура/Влажност/Топлина Индекс/Точка/barometric
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UXZDX CUJUX 8 во 1 Дигитален Anemometer Брзината на Ветерот/Правец на Студ/Температура/Влажност/Топлина Индекс/Точка/barometric

Џебголемина на производот доаѓа со складирање торбичка и lanyard за полесно носење.LCD Дисплеј со Светлина :

DEN 4407.12