• Неодамнешно
Adafruit Тенок Налепница-тип GSM/Мобилната Quad-Band Антена - 3dBi uFL [ADA1991]

Adafruit Тенок Налепница-тип GSM/Мобилната Quad-Band Антена - 3dBi uFL [ADA1991]

Buyers rating:
DEN 158.40

Количина на стоки

3d Bi u FL. 75mm долго, 2mm дебели.Работи со FONA, или други GSM/GPRS уреди.Тоа е еден тенок мобилна антена!На само 75mm долг од совет на совет и и со дебелина од само 2mm, ова 3d Bi GSM антена е лесен, компактен и чувствителни, со 3d Bi добивка.Антената juts надвор од својата база со стап-на грб, така што го закачите на некој комплет ако правите нешто како, да речеме, DIY телефон.Тоа има мала u FL конекторот на крајот - кој е совршен за FONA - но, исто така, ќе работат и за сите други RF проект на 850/900/1800/1900/2100 бендови, како што било друга Мобилна или GSM/GPRS уреди.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат