• Неодамнешно
Божиќ Везови Закрпи да се Шие На Железо на преносот на Топлината Decals за Жени, Мажи, Момчиња, Девојки Детска Облека Уметнички Декорации 18 Компјутери Божиќ Партија Ус?

Божиќ Везови Закрпи да се Шие На Железо на преносот на Топлината Decals за Жени, Мажи, Момчиња, Девојки Детска

Buyers rating:
DEN 239.52

Количина на стоки

Божиќ железо на закрпи за јакни, фармерки, палта, џемпери, дуксери, ранци, перници и листови украси.Божиќ везени appliques за зимски, Божиќен одмор партија украси.Симпатична Божиќ модел за деца, тинејџери и возрасни, облека оркестарот.Тема божиќ модел: елка, Божиќ, Божиќ порибување, снешко, снегулки, ѕвона и пингвини.Може да поправка на дупки и ги красат облеката.Пакет : пакетот вклучува 36 парчиња на Божиќ железо на закрпи и еден прирачник во тоа.Овие Божиќ applique decals се обложени со посебен лепак, така што ќе може да се шие или железо на вашата облека.Со лепак назад на платно. 100% гаранција : Ако не сте задоволни со печ, нема сомнение дека ќе може да се добие целосна наплата или да го замени.Со 18 различни стилови, можете да DIY различни стилови со вашето семејство.многу интересно!●Со овие прекрасни и интересни Божиќ закрпи, веќе не мора да се грижите за флеки или грда дупки во облека. ●Поправка или DIY ги красат вашата облека за да ги направи кул, стилски и привлечни. ● Поправка или ги красат вашата облека во само неколку минути. ● Највисок квалитет, добро дизајнирани за да се обезбеди трајност и сигурност.Кликнете на "Додади во Кошничка" и "Купи Сега"!Карактеристики : 10 КОМПЈУТЕРИ.Повеќето пригоден начин да ги красат облеката Едноставен и лесен за користење, додадете DIY забава Лесен за употреба (пеглање) : 1. Пеглање подлога 2. Електрични Железо (не пареа железо)3. Одвојување paper Steps : 1. Пеглање подлога на платформа. 2. Се шири облека рамно на пеглање мат. 3. Моделот на позиција да биде вметнат. 4. Исклучување на пареа, температурата е 130-150 5 степени. 8-10 секунди удира 6. Откине филмот веднаш. 7. Ако пеглање не е комплетна, повторете ги чекорите.Како да ја користите (шиење) : 1. Прв организира облеката што треба да се поправи или декорирани, и изберете соодветна субвенција да се стави во позиција каде што сакате да поправка или ги красат;2. Едноставно шие оштетени алишта со иста боја или црно игла тема (во потешки случаи, со поставата е потребно за да се избегне поправка на облека, а потоа обликување), а потоа околу шиење облека и ткаенини за позиционирање; 3. Исто така може да бидат рамномерно собрани се Стегне горниот конец околу ткаенина или користи машина за шиење да се чекор на навој да се заврши. /Честитки, шемата е завршена.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат