• Неодамнешно
KÖNIG Лесно се ВКЛОПУВААТ CU-9 102 - Ланци за Снег, 2 Парчиња

KÖNIG Лесно се ВКЛОПУВААТ CU-9 102 - Ланци за Снег, 2 Парчиња

Buyers rating:
DEN 6771.60

Количина на стоки

Производителот гаранција може да не се однесуваат. 215/65-16, 225/60-16, 235/50-17, 245/45-17, 255/40-17, 235/45-18, 245/40-18, 255/35-18, 225/40-19, 235/40-19, 245/35-19, 255/30-19. 9 мм во внатрешноста и на-на-многу царинење.Анти-нула најлон браници заштита алуминиумски тркала (изборен апликација).Homologations/сертификати/сообразност : Ц-Норма 5117, УНИ 11313, TÜV.Не за off-road употреба.Опис на производот Лесно, интуитивен и брз : 12 секунди само да го собере.König Лесно се вклопуваат е најбрз синџир во светот, само една држи Руши Светски Рекорд.Едно само 3 лесни чекори да се собере и да се вози.Внатрешната цврсти лак систем го прави монтирање на синџир многу интуитивен : од врвот до дното на воланот.Алуминиумски централна бар е во срцето на автоматско tensionig систем : само да се отвори на вграден во возилото и притиснете надолу се со ногата за да го активирате tensioning.Синџирот автоматски ќе се лизга низ пневматик штом автомобилот се движи надвор.Надворешни ослободување систем : само притиснете на црвениот копчиња на алуминиум бар и ослободување на безбедноста фати, и синџирот доаѓа од далеку.Практична и издржлива кеса, со вграден инструкции, може да се користи како килим за време на монтирање.Сет Содржи : 1 x пар на Thule ланци за снег.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

KÖNIG К-Самитот K22 Ланци за Снег, Сет од 2
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

KÖNIG К-Самитот K22 Ланци за Снег, Сет од 2

185 / 8013, 195 / 7513, 205 / 7013, 175 / 7514, 185 / 7014, 195 / 7014, 205 / 6514, 225 / 6014, 175 / 7015, 185 / 6515, 195 / 6015, 205 / 6015, 215 / 5515, 225 / 5515, 235 / 5015, 245 / 5015

DEN 9321.36