• Неодамнешно
Taeozi, Батерија за LG Stylo 3, Надградени Батеријата за LG Stylo 3, LG Stylo 3 Плус, H910, LG V20 BL-44E1F Резервна Батерија

Taeozi, Батерија за LG Stylo 3, Надградени Батеријата за LG Stylo 3, LG Stylo 3 Плус, H910, LG V20 BL-44E1F

Buyers rating:
DEN 1214.40

Количина на стоки

Компатибилен со LG Stylo 3 LS777(Спринт), M430(Крикет), L84 VL&L83 BL(Trac Fone) / LG Stylo 3 Плус MP450(Metro PCS), TP450(Т-Мобиле), M470. 100% Нов Висок квалитет обновено на батеријата за LG Stylo 3, Користи Одделение А+ батеријата клетки со CE, и ROHS уверение, Секоја батерија доаѓа со тестирани под строга контрола на квалитетот стандард, и е изградена-во IC чип да се спречи, од над-полнење, над-греење и други дефекти.Тоа ќе ви даде до 800+ наполнет циклуси со голема брзина и ефикасна наплата.Топло Совети-ве Молиме да забележите дека користите сите на моќта на батеријата за првите три пати пред полнење, а потоа преземаат целосна наполнетост, така што батеријата може да се постигне оптимален ефект на користење.Ве молиме запомнете дека неговата целосна изведба и долговечност е само постигнати по 3 до 5 комплетни циклуси на полнење и празнење.Пријателски Услуга : Надгради LG Stylo 3 батерии беше тестирано под строга квалитетот-за контрола на стандардите, Ако не сте 100% задоволни со вашата батерија за замена,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail!.Компатибилни уреди : Мобилни Телефони.Батерија за LG Stylo 3, Надградени Батеријата за LG Stylo 3, LG Stylo 3 Плус, H910, LG V20 BL-44 E1 F Резервна Батерија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат