• Неодамнешно
SCP-73LBPS Батеријата,[Надгради] 1980mAh BOANV Замена на Батеријата за Kyocera DuraXV Екстремни E4810 Verizon Флип Телефон SCP73LBPS

SCP-73LBPS Батеријата,[Надгради] 1980mAh BOANV Замена на Батеријата за Kyocera DuraXV Екстремни E4810 Verizon

Buyers rating:
DEN 338.40

Количина на стоки

▶【КОМПАТИБИЛНОСТ СО】 : Ова 1980 m Ah батерија Компатибилност Со Kyocera Dura XV Екстремни E4810 Verizon Флип Телефон.(Kyocera ОЕМ Дел Не # : SCP-73 LBPS). ▶【ВИСОК КВАЛИТЕТ】 : Нашата батеријата има строга контрола на квалитетот стандарди, има положено CE, и ROHS уверение.Батеријата е тестиран многу пати пред тоа беше испорачани до корисниците.А+ клетки се обезбеди подолг век на батеријата. ▶【ЛИТИУМ-ЈОНСКА ТЕХНОЛОГИЈА】 : Оваа батерија, ќе ви обезбеди со до 600 Живот Циклуси на Полнење со голема брзина и ефикасна наплата.Сите BOANV Замена на Батеријата за Kyocera Dura XV Екстремни E4810 Verizon Флип Телефон има преку CE, и ROHS сертификација. ▶【Тоа КАКО ДА го КОРИСТИТЕ】 : ве Молиме следете ги следниве забелешки за да ја користите батеријата : Користете нагоре и целата моќ во батеријата пред да се полни и потоа наполнете тоа до 100% .При користење на првите три пати, полнење на батеријата кога моќ е намалена за 15% и велосипедизам три пати што може да се подобри животот на батеријата, така што батеријата може да се постигне најдобри резултати.Answer : ___________________________ NOTE : "Уредот не е вклучен ". ▶【ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ】 : Ако примите неисправни батерија, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.Ние нудиме замена или рефундирање бесплатно да се обезбеди задоволување на шопинг искуство.Ве молиме кликнете на "Boanv" веднаш до "Продаваат" и потоа кликнете на "Проблем" да контактирате со нас, ние ќе ве контактираме во рок од 24 часа. ☞КАРАКТЕРИСТИКИ : - Создадени од Врвот одделение мобилен и материјали кои секоја обезбеди капацитет од 1980 m Ah и висока-брзо, ефикасно полнење, подолг век на батеријата, а повеќе од 600 полнење циклуси во текот на нејзиниот живот.- Овие Замена Li-ion Батерија за SCP-73 LBPS тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди.CE/FCC/Ro HS уверение.☞СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ : -Капацитетот на Батеријата : 1980 m Ah-Напонски Излез : 3.8 V-Батерија Тип : Li-ion Батерија☞ВАЖНИ ЗАБЕЛЕШКИ : -ве Молиме да забележите дека користите сите на моќта на батеријата за прв пат пред полнење, а потоа преземаат целосна наполнетост, така што батеријата може да се постигне оптимален ефект на користење.-Ве молиме запомнете дека неговата целосна изведба и долговечност е само постигнати по 3 до 5 комплетни циклуси на полнење и празнење.☞КОМПАТИБИЛНИ МОДЕЛИ : Kyocera Dura XV Екстремни E4810 Verizon Флип Телефон☞ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : -1 x 1980m Ah Висок Квалитет на Батеријата за Kyocera Dura XV Екстремни E4810 Verizon Флип Телефон☞CUSTOMER SERVICE : Ако нашиот производ има било какви проблеми со квалитетот, ние ќе ви испратиме замена или рефундирање на дека.Ве молиме контактирајте со нас кога имате какви било прашања, дали пред-продажба или по-продажбата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат