• Неодамнешно
[3800mAh] Battry за Galaxy S4, Надградена со Висок Капацитет за Замена на Батеријата за Samsung Galaxy S4 ИО-B600BE,AT&T I337,Verizon I545, Спринт L720,Т-Мобиле M919,R970,I9500,I9505,LTE I9506

[3800mAh] Battry за Galaxy S4, Надградена со Висок Капацитет за Замена на Батеријата за Samsung Galaxy S4 ИО-B600BE,AT&T

Buyers rating:
DEN 712.80

Количина на стоки

❤【НАДГРАДИ со ВИСОК КАПАЦИТЕТ ДОЛГО траење на БАТЕРИЈАТА】напредна технологија го прави Galaxy s4 капацитетот на батеријата до 3800m Ah со иста големина.Тоа ќе ви обезбеди над 900 циклуси на полнење со голема брзина и ефикасност на полнење.До 48 часа на долготрајни време, се донесе вашиот Galaxy S4 батеријата е живот назад кон слава и да го спаси пари за надградба. ❤【ВИСОК КВАЛИТЕТ на ОДДЕЛЕНИЕ А+ БАТЕРИЈАТА】Нашите за Samsung Galaxy S4 Батерија е CE, и Rohs сертификација, користи Одделение А+ оценет батеријата клетки.Секој батеријата е произведени и тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди.Изгради-во microchip за да се спречи преку-полнење, над-празнење, кратки-коло, и над-греење.Повеќе-заштита за безбедно работење и за корисникот и уреди. ❤【КОМПАТИБИЛЕН МОДЕЛ】Погоден за сите Samsung Galaxy S4 variants : GT-I9500,GT-I9505,GT-I9506,GT-I9505 G,SGH-I337,SGH-M919,SCH-I545,EB-B600 BE,B600 BU,B600 BZ,SPH-L729 T,SGH-I337 M, SGH-M919 V,SCH-R970 X,SCH-R970 C,ATt не успеваат под никакви околности.Висока класа интелигентни microchip го зголемува ефикасноста на полнење и обезбедува повеќе заштита.Ја спречува вашата батерија форма во текот на полнењето, над-празнење, overvoltage, прекуструјна, кратки-коло, и над-греење.Најдобар замена на батеријата за Samsung S4, до 48 часа на долготрајни време, се донесе вашиот Galaxy S4 batterys живот назад кон славата.Изработени од горе-стапка На Li-Полимер батерија на мобилен ви обезбеди над 900+ циклуси на полнење со голема брзина и ефикасност на полнење.Како да го користите : . 1. Ве молиме бидете сигурни да се целосно полнење и празнење вашиот нов батеријата 3 до 5 циклуси;. 2. Ве молиме бидете сигурни дека новата батерија се контакти и телефонот се целосно поврзани. 3. Користи вашата оригинална полнач и кабелот што доаѓа со вашиот телефон да ја дополните оваа замена на батеријата. 4. Во првиот почетокот, на батеријата ќе се исцеди брзо, ова прашање е предизвикана поради нестабилна li-ion на новата батерија, таа ќе стане нормален по долгорочна употреба.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат