• Неодамнешно
за AT&T Pantech Ветре 3 III P2030 Замена на Батеријата PBR-46A

за AT&T Pantech Ветре 3 III P2030 Замена на Батеријата PBR-46A

Buyers rating:
DEN 407.76

Количина на стоки

Брза Испорака : испраќаат од Калифорнија, САД, за испорака во рамките на 2-4 работни дена.Компатибилен Модел : Pantech Ветре 3 III P2030. Трајни и Сигурни : Сите батерии се тестирани пред пратката, вашиот телефон ќе работи толку голема како кога за прв пат влегов уредот.Корисно Потсетување : препорачливо е да се целосно да се исцеди и целосно да ја наполните батеријата особено во текот на првите 3 циклуси на полнење и празнење, тоа може да значително да се подобри севкупниот живот на батеријата.Кралската Служба : ве Молиме контактирајте со нас, доколку постои било каков проблем со нашиот производ, ние ви ветувам 100% задоволство резолуција.【Ве молиме кликнете на "Phonefix CA" веднаш до "Продаваат", потоа кликнете на"постави прашање"да контактирате со нас, ние ќе го допрат до вас, во рок од 24 часа.】.Спецификации : Батерија Тип : Литиум Ion Battery Капацитет : 900m Ah Voltage : 3.7 VWatt-час : 3.4 Wh Compatible Модел : Pantech Ветре 3 III P2030 Features : 100% Сосема New High квалитет замена поправка на батеријата, најдобар резервна батерија за вашиот телефон.Најдобра Замена за оригиналната батеријата со споредливи екранот во мирување и времето на разговор.Внимание : ве Молиме двојно проверете дали батеријата натпревари вашиот мобилен телефон модел.Нашите батеријата е испратен надвор со малку или без моќ, па ве молиме да се наплатат за тоа за 6-12 часа пред да го користите.Не користите низок квалитет на трети лица адаптер за полнач за да ја наполните вашиот уред, што ќе се скрати животот на батеријата.Ве молиме чувајте ја батеријата сува и далеку од влажна и корозивни материјали.Ве молиме строго следете ги инструкциите или да го инсталира видеа додека инсталацијата.Услуги на клиентите Гаранција : Ако не сте задоволни, ве молам само да не контактирате преку пораки и ние брзо ќе се реши ова прашање.Пакетот вклучува : 1 x Батеријата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат