• Неодамнешно
Новиот USB Надворешни Blu-ray Филмови CD/DVD Диск Плеер Оптички Диск, за Asus ZenBook Pro Duo 13 14 15 S13 3 Флип-S 14 UX330UA 2-во-1 Лаптоп, Супер Мулти 8X DVD+-RW DL DVD-RAM меморија 24X CD-R Писател

Новиот USB Надворешни Blu-ray Филмови CD/DVD Диск Плеер Оптички Диск, за Asus ZenBook Pro Duo 13 14 15 S13 3

Buyers rating:
DEN 1583.76

Количина на стоки

Околу 10 Дена да НИ Континентална адреса преку USPS по превозот.Тоа може да биде најевтиниот надворешни blu-ray диск во светот.MAITLAN производи ова blu-ray надворешен диск за двете лаптоп и десктоп.Се користи за PC, целосна функција Blu-ray репродукција со соодветни 3 лица софтвер, прочитајте BD/DVD/CD и пишување ДВД и ЦД.поддржува Plug and play, лесен за употреба.Не вози и надворешни моќ е потребно.Само приклучете го во вашиот USB 2.0 или 3.0 порт и blu-ray дискот ќе биде откриен.Доаѓа со стандарден со вадење на копчето така што никогаш не ќе мора да се грижите за вашиот диск добивање заглавени во внатрешноста на оваа надворешни CD/DVD/BD оптички диск.Тенок и лесен, на нето-тежина е 0.64 lbs (290g), 0.70" (18mm) во висина.поддржува 10 Windows и Mac OS систем.Доаѓа со една посебна USB 2.0 кабел за податоци и еден моќ кабел.За повеќето лаптопи, blu-ray дискот може да функционира нормално со еден кабел за податоци.Тоа може да биде потребно да го поврзете го кабелот за да се осигури дека работата stably на некои стари лап-топ компјутери(e.г.објавен пред 2010 година).Тоа не е само blu-ray читач, но, исто така, CD/DVD писател / rewriter / режач за вашите компјутери.Ќе ви овозможи да се види филмови, слушате музика, да create backup диск, инсталирајте софтвер или горат музика/видео/DATA cd.Поддршка на BD-R, BD-ПОВТОРНО, DVD-ROM-от, DVD-R, DVD+/-RW, DVD-R DL, CD-R, CD-ROM, CD+/-RW, VCD дискови.Ние нудиме една година по продажбата на услугата.Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да ја имаат способноста да ви обезбеди со премиум квалитет на производите и животниот век професионална техничка поддршка.Ние ја негуваат вашата доверба, ве молиме да бидат слободни да контакт.Тоа не е поддршка ТВ, автомобил играч, Chromebook и не-Windows таблет.Околу 10 Дена да НИ Континентална адреса преку USPS по превозот.Поддржува Windows Win XP /2003 /Vista /7 / Win 8/10 Победи, Linux и Mac OS.Напојува преку USB 2.0, компатибилен со сите Type-USB 3.0 порт.Софтверот не е вклучен.Тоа не е само BD-ROM само за читање.Тоа, исто така, ги поддржува сите формати на датотеки и горење на функциите на CD/DVD/DVD-RAM меморија.Blu-ray диск формат нуди 5 до 10 пати повеќе простор од DVD, што значи 25 до 50 GB на податоци може да се чуваат на едно Blu-ray диск.Тип : Blu-ray Плеер Вчитување : Послужавник-Вчитување на Домување Материјал : Пластични Боја : Црна Нето димензии : 138mm x 18mm x 135mm Нето Тежина : 290g Бруто Тежина : 400g Гаранција : 1 година гаранција спецификација за Производ v 4x BD читање (на Податоци) v 8x DVD±R пишување v 5x DVD-RAM меморија пишување v 8x DVD-ROM-от и 24x CD-ROM-от читање Читање Максимална Брзина : BD SL : 4x (за Податоци) BD DL : 4x (за Податоци) DVD-ROM-от SL : 8x DVD-ROM-от DL : 4x DVD+R : 8x DVD-R : 8x DVD+R DL : 4x DVD-R DL : 4x DVD+RW : 4x DVD-RW : 4x DVD-RAM меморија : 5x CD-ROM : 24x CD-R : 24x CD-RW : 16x Напишете Максимална Брзина : DVD+R : 8x DVD+R DL : 4x DVD+RW : 4x DVD-R : 8x DVD-R DL : 4x DVD-RW : 4x DVD-RAM меморија : 5x CD-R : 16x CD-RW : 10x Пристап време (типична) : BD 320 ms DVD 200 ms CD : 190 ms Механизам : Фах вчитување на Кеш Меморија : 4.5 MByte Посебни карактеристики : Бафер под кандидира грешка превенција на Стандардните диск ID CSEL.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат