• Неодамнешно
Епоксидна Смола Боја - 60g Мика во Прав за Епоксидна Смола - Пигмент во Прав за Епоксидна Смола/Сенката за Очи/Сапун Одлуки/Ноктите/Бања Бомби и сл. (Розева)

Епоксидна Смола Боја - 60g Мика во Прав за Епоксидна Смола - Пигмент во Прав за Епоксидна Смола/Сенката за Очи/Сапун

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

【2.1 мл/60g-Розова】Доаѓа со 60g(2.1 мл) по тегла која може да ги исполни вашите голем капацитет потреби. 【Нетоксичен и Безбеден】На епоксидна смола пигмент е врвен смола боја colorant чии состојки се безбедни и ефикасни, вегетаријанци, без суровост, слободни од штетни хемикалии и иританти. 【Долга-трајни и лесни за употреба】бојата На пигмент е долга-трајни прав што може да се топи брзо, и да биде прикачен на вашиот креации, кој ја задржува својата осветленост за долго време и се "не-крварење".Се чувствуваат слободни да ја поврзе овие бои за да се создаде прекрасен производи. 【Мулти-цел 】Премиум мика прав пигменти се многу фини честички пигменти кои може да се меша во практично било јасно медиум и се применува на било која површина.Одлично за епоксидна смола, сапун одлуки, шминка, козметика, лигите, акрилна боја, ноктите, бања бомба и многу повеќе!. 【Гаранција за квалитет】купувањето е заштитена од нашата гаранција, значи, ако не сте задоволни со било кој квалитет на прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се занимаваат со по-продажбата на проблеми за вас безусловно во секое време. 【Главните состојки : Мика и титаниум диоксид】главните компоненти на нашите мика прав се мика и титаниум оксид,кои се безбедни за вашите деца и кожата.【10-60µm】Оваа боја, пигмент е многу деликатна, нејзината должина е од 10 до 60 microns.【Препорачливо е да се тресат рамномерно пред употреба】Информации : Како прав е многу фини, ќе потоне и построги по еден период на време кој изгледа како помалку во прав.Предлагам тресење на шишето пред да се користи во прав.【Еден голем капацитет на 60g】 Ние исполнет со шише и превозот.Поради малата парична казна густина, прав може да потоне и стегне, па тоа може да не изгледа целосно.Ве молиме да се разбере нас.Ќе треба само малку да се произведе богати и живописни бои.Живописни бои се направи вашата креација полесно да се постигне.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Vallejo Бакар Боја, 35ml
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Vallejo Бакар Боја, 35ml

Модел боја е формулиран со трајни пигменти за ликовни уметности; сите бои се целосно lightfast и нетранспаре

DEN 311.76
ABTEILUNG 502 Мирис Потенки Шише 100ml
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ABTEILUNG 502 Мирис Потенки Шише 100ml

Висок квалитет на боја потенки.Најдобар избор за било кој тип на филтер или за миење.Специјално формули

DEN 215.04
Vallejo RAL7028 германски Темно Жолта Боја, 60ml
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Vallejo RAL7028 германски Темно Жолта Боја, 60ml

Површината Буквар може да се чистат лесно користење на вода.Препорачливо е да се избегне мешање на Повр

DEN 446.40
Humbrol Акрилна Боја, Кожа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Humbrol Акрилна Боја, Кожа

Користење На база на вода, брзо се исуши бојата развиени за употреба на пластични модел колекции, но кој

DEN 138.24