• Неодамнешно
Micassj Endoscope, 3.9 mm Индустриски Endoscope Камера 4.3 инчен Екран Водоотпорен, 6 Led диоди за Автомобилската Канализација Проверете (Големина : 10m)

Micassj Endoscope, 3.9 mm Индустриски Endoscope Камера 4.3 инчен Екран Водоотпорен, 6 Led диоди за Автомобилската

Buyers rating:
DEN 355.20

Количина на стоки

[Plug and Play] Лесно да се работи, и може да се користи веднаш по моќ е вклучен.Вие не треба да го користите вашиот паметен телефон за да се поврзете со WIFI и вие дури и не треба да ја преземете возачот софтвер. [3.9 mm сонда-повеќе специјализирани] Многу погодна за инспекција на цевки и области кои се невидливи со голо око.Можете лесно може да помине низ мали цевки на голема механичка опрема.Фотографии и снимените видеа се почисти и постабилна.Многу корисно за обезбедување на пост-разгледува и дискусии. [1080 P / Голем екран] На 1080 P HD endoscope камера опремен со 4.3-инчен LCD екран овозможува во реално време во анализа во апликацијата површина, што ќе ви овозможи да се видите со висока резолуција на фотографиите и видеата.Да се разбере повеќе јасно и ефикасно решавање на проблемите. [Висок квалитет на змија камера] IP67 водоотпорен, 6 прилагодливи LED светла се обезбеди јасни слики, дури и во темни места.Полу-цврсти кабли се издржливи и флексибилни.Тоа е батерија и ќе работат за 3-5 часа на батеријата е целосно наполнета. [Широко се користи] Индустриски endoscopes се идеални за инспекција на цевки и делови кои се невидливи со голо око.Тоа е широко се користат за автомобилската поправка, машина инспекција, гасоводот се поправи, дома апаратот инспекција, домување и одржување, ѕид структура инспекција, канализација / дренажа инспекција, итн.Опис на производот : Нема потреба да се поврзете со апликации или телефони или да преземете возачот софтвер.Ве молиме погледнете го упатство за конкретни операции.red Display : 4.3 инчен колор LCD display Camera резолуција : 1920 * 1080 PHorizontal агол на гледање : 70 °должина на Кабел : 2m 5m 10m option Focal должина : 4 CM ~ 500 CMWaterproof : IP67 Camera дијаметар : 3.9 mm Battery капацитет : 2600 m Ah Working време : 5-7 hours Scope на примена : на Оваа инспекција, камерата е идеална алатка за практични апликации, како што се истражува внатрешните компоненти на големи институции.Не-деструктивни инспекција е дозволено во тешко да се постигне и опасни области како што се канализација, канализација за цевки, отвори, отвори, furnaces, мотори, клипови, запчаници, вентили, компресори, котли и кондензаторот цевки.На кој му треба нашата endoscope?Механика, plumbers, plumbers, electricians, инженери, градежни инспектори, безбедност и персонал за спроведување на законот, гардероби и греење, вентилација и климатизација техничари, домаќинките / мажи, сериозни DIY луѓе.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат