• Неодамнешно
Bunsen Режач Контрола Вентил Модератор

Bunsen Режач Контрола Вентил Модератор

Buyers rating:
DEN 1126.80

Количина на стоки

Низок притисок контрола вентил модератор за bunsen горилници.Регулаторот завртки директно на стандарден 14 или 16 оз.пропан цилиндар.На гасоводниот придава на 1/4" serrated месинг barb.Регулаторот карактеристики притисни за безбедност на заклучување на-исклучување на вентил и високо-med-ниски фреквенции.Многу луѓе имаат прашањето колку тие можат безбедно снабдување со гас пропан на bunsen режач.Па, одговорот е со низок притисок контрола вентил регулаторот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат