• Неодамнешно
GOONSDS Круг Месинг Телескопски Цевки Надворешниот Diameter22mm Должина од 50Cm 1Pcs,Внатре Дијаметар 19mm

GOONSDS Круг Месинг Телескопски Цевки Надворешниот Diameter22mm Должина од 50Cm 1Pcs,Внатре Дијаметар 19mm

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

★Изработени од месинг, со висока цврстина и добра еластичност, силна, сосема здрав и убаво сјајна. ★Мала тежина, добра термичка спроводливост, особено добри рѓа отпор и лесна за обработка,Подобро да се издржи висок притисок и висока температура, се спротивстави на корозија. ★Различни големини за да го изберете(Надворешниот дијаметар x Внатре Дијаметар)22mmx16mm,22mmx18mm,22mmx19mm,Должина : 50cm/19.68 инчен,Пакетот вклучува : 1pcs месинг цевка. ★Има добри механички својства, добра machinability, широко се користи и лесно заварување. ★Погодни за гасоводот, модел-изработка, модел железнички и брод, архитектонско проектирање, инженеринг, училишни проекти.Опис : Месинг цевки се користи за пренос на течности, воздух или материи, а тоа се карактеризира со тркалезна форма и шупливи центар.На цевки е лесна за неспокојот внатрешни работи проток и поголема пукна јачина од заварени цевки.Тоа е отпорни на корозија и овозможува поголема цврстина, може да се користи за гасоводот, модел-изработка, модел железнички и брод, архитектонско проектирање, инженеринг, училишни проекти,индустриски, автомобилската, морски и воздушната индустрија.Одлично за сопствени изработка на проектот, како што се DIY на воздухот, рамки, брод зграда, modelers, ракотворби, градинарство производи, општа измислици и продавница за монтирање.Карактеристики : Материјал : Brass Length : 50cm/19.68 inch A различни големини за да го изберете(Надворешниот дијаметар x Внатре Дијаметар)22mmx16mm,22mmx18mm,22mmx19mm Tensile сила : Повеќе од 440 Rm/MPa Elongation : Повеќе од 18%Vickers Цврстина : ≥115 Brinell Цврстина : ≥110 Package Вклучуваат : 1pcs x Месинг Tube Note : 1. Ве молиме овозможи 0.1-1mm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Челик Плоштадот Цевка 2X 2X .125 Ѕид 6 Парче
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Челик Плоштадот Цевка 2X 2X .125 Ѕид 6 Парче

Челик Плоштадот Цевка 2"X 2"X .125" Ѕид 6" Парче За поголеми парчиња или прилагодено намалувања ве молиме да н

DEN 271.20