• Неодамнешно
otterlove Силикони Бебе & Дете Обука Куп - Педијатрија OT Одобрени - Чиста Платина LFGB Силикони - Нераскинлива - Пластични Слободно - Мала Чаша Совршен за Бебе Led Weaning

otterlove Силикони Бебе & Дете Обука Куп - Педијатрија OT Одобрени - Чиста Платина LFGB Силикони - Нераскинлива

Buyers rating:
DEN 167.76

Количина на стоки

Не Сите Силикони се Создадени Еднакви.Стиснете на Тест : лесен начин да се тестира на спојници во силикони.Стиснете, пресврт, или да се повлече силикони.Ако тоа се врти бела, тоа е спојници.Otterlove производи СЕКОГАШ ќе помине Малку Тест затоа што тие се направени со 100% силикони без спојници.Направени со 100% Чиста Платина LFGB Силикони - НЕ BPA, основни поени, ПВЦ, Латекс, Пластика, Phthalates, Олово, Кадмиум, или Формалдехид.Природни Одговара за Мали Раце : Нашите природни крива дизајн го прави купот лесно да се одржи и меки силиконски додава тактилни зафат.Спречите Случајно Spills : Широк долниот база обезбедува поддршка и го намалува соборувањето.Shatterproof : Силикони чаша нема да се загрози ако се намалила.Ние дизајниран нашите природни зафат првенство да биде совршен за обука првенство за бебиња и мали деца учење да се напие од отворен стакло.Дали се движат од шише или sippy првенство, оваа чаша е дизајниран да се направи транзицијата како лесна како е можно.Како и сите otterlove производи, оваа чаша е направен со 100% Чиста Платина LFGB Силикони - најчиста силикони - без пластика или спојници.Учење да се напие од отворен купот е важна исхраната и развојни пресвртница за години.Нашето првенство помага на децата да се постигне оваа цел преку нашите природни крива дизајн кој овозможува лесна контрола за малку раце.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

20 мл Расположливиот Бела Хартија Чаши Кафе со Црна Купола Капаци и Заштитни Брановидни Првенство Ракави - Совршени
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

20 мл Расположливиот Бела Хартија Чаши Кафе со Црна Купола Капаци и Заштитни Брановидни Првенство Ракави - Совршени

Вредноста Пак на вашиот избраната количина на 20 унца Бела Хартија Топли Чаши, Ракави & Црна Купола Капац

DEN 6886.80
2 Парчиња Првенство Силикони Дете Обука Чаша со Силиконски Цевчиња, Силикони Слама Чаши Истури Доказ Sippy Првенство
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

2 Парчиња Првенство Силикони Дете Обука Чаша со Силиконски Цевчиња, Силикони Слама Чаши Истури Доказ Sippy Првенство

Доволно количество : ќе добиете 2 парчиња силиконски слама чаши, кој е во сина и жолта боја, соодветно, из

DEN 251.76
NUK Ученик Првенство, 5 Мл
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

NUK Ученик Првенство, 5 Мл

Помага да се направи транзиција од шише да првенство полесно.Лесна контрола, против пролизгување рачки

DEN 1658.40
Дизни Rapunzel Чаши 9oz
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дизни Rapunzel Чаши 9oz

9 оз 8 хартиените чаши.Rapunzel, розова & пурпурна позадина, слатка порака.Натпревар со другите наши "Дизни Rapun

DEN 448.80