• Неодамнешно
Сенсеи ПРО 55мм Објективот на 77mm Филтер Алуминиумска Чекор-Up Прстен(4 Парчиња)

Сенсеи ПРО 55мм Објективот на 77mm Филтер Алуминиумска Чекор-Up Прстен(4 Парчиња)

Buyers rating:
DEN 1051.20

Количина на стоки

Користете 77mm Филтри на 55мм Леќа.Knurled Страни за Поцврста Потпора.Мат Црна Заврши Минимизира Рефлексии.Корозија-Отпорни Тешко Елоксирани Заврши.Вклучува : Ограничена Доживотна Гаранција, Пластични Случај.На Сенсеи ПРО 55-77mm Алуминиум Чекор-Up Прстен овозможува употреба на 77mm навој филтри на леќи со 55мм филтер теми.Тоа е голем страна knurls да обезбеди повеќе текстура зафат кога монтажа или отстранување од леќа.Овој чекор-up прстен карактеристики на лесни, алуминиум-легура изградба дека има корозија-отпорни, мат црно, тешко елоксирани заврши за издржливост и да се минимизира рефлексии.Големина : 55-77 mm Thickness : 4.05 mm Material : Алуминиум alloy Knurling : Страна.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Сенсеи 52-67mm Чекор-Up Прстен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Сенсеи 52-67mm Чекор-Up Прстен

Користете 67mm Филтри на 52mm Леќа.Метална Конструкција.Црна Елоксирани Финиш.На Сенсеи 5267mm ЧекорUp Прстен е

DEN 148.32
Сенсеи 58-60mm Чекор-Up Прстен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Сенсеи 58-60mm Чекор-Up Прстен

Користете 60mm Филтри на 58mm Леќа.Метална Конструкција.Црна Елоксирани Финиш.На Сенсеи 5860mm ЧекорUp Прстен е

DEN 148.32
Сенсеи 55-58mm Чекор-Up Прстен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Сенсеи 55-58mm Чекор-Up Прстен

Користете 58mm Филтри на 55мм Леќа.Метална Конструкција.Црна Елоксирани Финиш.На Сенсеи 5558mm ЧекорUp Прстен

DEN 311.76
Kenko 55.0 MM ЧЕКОР-UP ПРСТЕН ДА се 58.0 MM
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Kenko 55.0 MM ЧЕКОР-UP ПРСТЕН ДА се 58.0 MM

Им овозможи на леќа со 55мм филтер тема да се качи 58mm.Изработени од високо квалитетни алуминиумски.Се вре

DEN 359.76