• Неодамнешно
QICHA Децата U-Облик на Четка за заби 360° Темелно Чистење на Меки Силиконски Лесен-за-Земи се Справи со четкичка за Заби за Деца

QICHA Децата U-Облик на Четка за заби 360° Темелно Чистење на Меки Силиконски Лесен-за-Земи се Справи со четкичка

Buyers rating:
DEN 87.84

Количина на стоки

Високо-квалитетни материјали : направени од храна одделение силиконски.Материјалот е безбедно, без чуден мирис, а бебето е поздраво да се користи.Силиконски четка глава може да се sterilized на висока температура.Посебни U-облик дизајн : Различни од традиционалната четки за заби, ние ги користиме уникатни U-облик четка главата дизајн, кој одговара на забите подобро.На U-облик дизајн се вклопува во устата подобро, што го прави полесно за бебиња да се прифати.Бебињата може да ги измијат забите додека играте.Поздрав : U-облик четка главата дизајн, 360° чистење млечни заби.Тоа е полесно за бебиња да ги мијат забите.Чистење на забите во сите правци да се направи усната празнина поздрав.Нека вашето бебе сакаат да ги измијат забите : едноставен и лесен за употреба.Стави паста за заби во устата и се тресат за чистење на забите.Четка глава може да се чистат во сите правци, што го прави полесно да се четка забите.Тип и големина на : мали (2~6 години), големи (6~12 години).Нека вашето бебе да падне во љубов со четкање!функција : ✿【Високо квалитетен материјал】Направени од храна одделение силиконски.Материјалот е безбедно, без чуден мирис, а бебето е поздраво да се користи.Силиконски четка глава може да се sterilized на висока температура ✿[Специјални U-облик дизајн] Различен од традиционалните четки за заби, ние ги користиме уникатни U-облик четка главата дизајн, кој одговара на забите подобро.На U-облик дизајн се вклопува во устата подобро, дозволувајќи им на бебињата да го прифати.Бебињата може да ги измијат забите додека играте. ✿[Поздрав Грижа] U-облик четка главата дизајн, 360° чистење на бебешките заби.Тоа е полесно за бебиња да ги мијат забите.Чистење на забите во сите правци да се направи усната празнина поздрав. ✿【Нека бебињата сакаат да ги измијат забите】Лесен за употреба.Стави паста за заби во устата и се тресат за чистење на забите.Четка глава може да се чистат во сите правци, што го прави лесно да се четка забите.како да го користите : Тресат на паста за заби и пред да го користите за да се осигура дека паста за заби моделирани рамномерно.На предната и задната страна на паста за заби.Тресењето на U-облик на четка за заби од страна на страна.Само исплакнете ја четката, по употреба.Спецификација : Материјал : Силикон+PP Дезинфекција метод : измијте се со топла вода Топлинска отпорност на температура : 100°C Применливи возраст : 0-12 години Тип и Големина на : Мали (2~6 години), Големи (6~12 години) Пакет се Вклучени : 1 U-облик на заби.

Карактеристики на стоката

Material:
Silicone+PP
Disinfection method:
wash with warm water
Heat resistance temperature:
100°C
Applicable age:
0-12 years old
Type & Size:
Small (2~6 years old), Large (6~12 years old)
Package Included:
1 U-shaped toothbrush :

Купувачи како што сакаат

AILIWU Креативни Мека Четка Милениче Прст Четка за заби Милениче Чистење Алатка за Нега на Забите Милениче Резерви(Транспарентна)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AILIWU Креативни Мека Четка Милениче Прст Четка за заби Милениче Чистење Алатка за Нега на Забите Милениче Резерви(Транспарентна)

1 Пакувањето се Вклучени : 1 домашно Милениче Прст Четка за заби (со складирање Кутија), може да се задржи

DEN 372.00
Бебе Силикони Четка за заби, Безбеден, Удобен услужни Влакната Безбедно и Удобно Бебе четкичка за Заби за Дома(Зелен)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бебе Силикони Четка за заби, Безбеден, Удобен услужни Влакната Безбедно и Удобно Бебе четкичка за Заби за Дома(Зелен)

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 220.56
Домашно милениче Бамбус Четка за заби,Двострано Дентална Хигиена Четка за Кучиња, Мачки,Пет Усни Чистење Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Домашно милениче Бамбус Четка за заби,Двострано Дентална Хигиена Четка за Кучиња, Мачки,Пет Усни Чистење Алатки

⌛[Милениче Орална Нега] Исто како што треба да се четкаат забите два пати на ден да се задржи здрави чис

DEN 268.80