• Неодамнешно
Фискална-07 Мажите Читање Очила Бизнис Photochromic Легура Половина Рамка очила за сонце Отворено УВ Заштита на Стари лица Читатели +1.0 до + 3.0,GunColor-+2.25

Фискална-07 Мажите Читање Очила Бизнис Photochromic Легура Половина Рамка очила за сонце Отворено УВ Заштита

Buyers rating:
DEN 2205.60

Количина на стоки

【Мода Читање Очила】 : Висок квалитет на метал + PC комбинација материјал, светлина и издржливи, за да се обезбеди удобност за носење, едноставен стил, бизнис очила рамка, погоден за повеќето лица, убава атмосфера, повеќе младешки темперамент. 【Photochromic Леќа】 : Photochromic Читање очила Леќи се јасни кога во затворен простор или во текот на ноќта и автоматски потемни на очила за сонце багра кога се изложени на УВ светлина.Тие се одлично решение за луѓето кои мразат постојано се префрла помеѓу нивните читање очила и нивните нијанси. 【Мажите Читање Очила】 : Наменета за луѓе кои, исто така, уживајте во читањето на отворено.Нема повеќе префрлување помеѓу јасно леќа очила за сонце читателите.Блок одраз сјајот и УВ-зраци кои придонесуваат за визуелна одвлекување на вниманието,одлична за отстранување на непријатност и визуелна замор. 【Применливи Степен】 : +1.00 (под 50 години), +1.50 (50-54 години), +2.00 (55-59 години), +2.50 (60-64 години), +3.00 (65-69 години), +3.50 ( Над 70 години).Не мултифокалната или bifocal читатели,не се препорачуваат за возење или одење користење. 【Пакет се Вклучени】 : 1* Читање Очила, 1* Очила Ткаенина за Чистење, 1* Очила Случај , кој може да биде исклучителна дарба испраќање на вашите фамилии и пријатели.Ако имате било какви проблеми со нашето читање очила, ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите без двоумење. ✔Модерен стил, високо-квалитетни материјали, трајни и носат-отпорни, не е лесно да се скрши, shockproof, водоотпорен, одлична цврстина, светло и удобно да се носат.✔Aspherical Смола леќи, јасна визија без замаглување, мала тежина, не е лесно да се нула, лесен за чистење.✔Убаво спакуван, преносни, точни во степен, и удобен за носење, тоа е најдобриот подарок за родители, постари и љубовници за време на празникот.Спецификации : Име : Читање Очила Рамка материјал : Метал Леќа материјал : Aspherical Смола Стил : Половина рамка Стил : Мода/Business/Неврзан Карактеристики : HD/анти-drop/преносни Рамка тежина : само 25g Соодветна за публиката : Возрасни Мажи Зголемување : +0.00, +1.00, +1.25, +1.50, +1.75, +2.00, +2.25, +2.50, +2.75, +3.00. (Ако ви треба повисоките диоптрии, ве молиме контактирајте со нас.) Пакување листа : 1 x Читање Очила 1 x Очила Случај Само над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

4 Пакет Читање Очила за Мажите, Сина Светлина Блокирање на Метал Читателот за Мажите, Лесни Целосна Рамка Наочари
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

4 Пакет Читање Очила за Мажите, Сина Светлина Блокирање на Метал Читателот за Мажите, Лесни Целосна Рамка Наочари

Увезени.Метална рамка.Поликарбонат леќа.Не Поларизирана.UV400 Заштита слој.Леќа ширина : 2.1 инчи.Леќа виси

DEN 1336.80