• Неодамнешно
Solsop Crimping Алатка Поставите 7 КОМПЈУТЕРИ, Ratcheting Жица Crimper Алатка за Топлина се Смалуваат, Најлон, Не-Изолирани, Изолирани Конектори, Ferrule Терминали

Solsop Crimping Алатка Поставите 7 КОМПЈУТЕРИ, Ratcheting Жица Crimper Алатка за Топлина се Смалуваат, Најлон,

Buyers rating:
DEN 815.76

Количина на стоки

Разноврсна Crimp Алатка за Поставување Брзо crimp различни видови на топлина се смалуваат конектори, најлон, не-изолирани, изолирани, ferrule терминали.Ratcheting Механизам Дизајн - Изградена-во ratchet обезбедува целосна циклус crimping за униформа crimp во секое време.Трампа Crimping Умира во секунди - Брзо и едноставно да го промените вилица со туркање на оптоварување pin и да се разменуваат на вилиците, нема повеќе дополнителна алатка е потребно.Премиум Crimping Перформанси на Професионална одделение crimping механизам за совршена комбинација на различни конектори и терминали, и се грижи во текот на целиот ден crimping без рака замор.Она што Ќе Добиете за - Solsop 7-Парче сет доаѓа со 1 ratcheting crimper, 5 Меѓусебно умира, 1 жица stripper и лесен за чување, нашите грижете се-слободен 18-месечен гарантен и пријателски услуги на клиентите.Solsop Ratcheting Жица Терминал Crimper е од суштинско значење crimping алатка за Топлина се Смалуваат, Најлон, Не-Изолирани, Изолирани Конектори, Ferrule Терминали.Вграден-во Ratcheting Механизам Прецизни ratcheting механизам го прави соодветна униформа crimps секој пат Професионална одделение crimping механизам за целиот ден crimping без болки во рацете Жица Stripper & Машина 7.5-Инчен Multi-Алатка Жица Stripper/Crimper/ Машина е-мора да има Електричар Алатка пред crimping различни конектори или терминали Жица Crimper Алатка со 5 Различни Crimping Умира 1.VK-40 J : За 0.25 - 6mm2(23-10 AWG) - За топлина се смалуваат конектори, изолирани терминали и најлон терминали. 2.VK-2546 : За 2.5 - 6mm2(14-10 AWG) - За фотонапонски врска терминали 3.VK-10 A : За 0.5 - 10mm2(20-7 AWG) - За Не-изолирани терминали 4.VK-03 BC : За 0.5 - 6mm2(20-10 AWG) - За Не-изолирани терминали и кутиите на двата краја 5.VK-10 WF : За 0.25 - 10mm2(23-7 AWG) - За ferrule терминали и изолирани кабел Промена Crimping Умира во секунди заклучување механизам дизајн овозможува да се разменуваат crimping умира во секунди.Единствена празнина дизајн обезбедува во согласност crimp од двете страни на алатката Жица Crimper Сет вклучува - 1 Ratcheting crimper - 5 Меѓусебно умира - 1 жица stripper - Жица Stripper - погодно за чување Ова поставување ви овозможува соодветна crimp да се применат за повеќето solderless терминали.Сите алатки дојде во удобен briefcase за лесен пристап и складирање.Како да се Работи : 1) ја Промените оваа crimping умира во зависност од вашите потреби, и вметнете ја одзеде жица во терминал барел. 2) Место на терминалот во соодветна crimping комора (натпревар боја код или големина). 3) Чекање на терминалот во позиција и нежно се притисне алатката се справува додека заедно ratchet се ангажира доволно да се одржи на терминал. 4) Дозволете алатка рачки за да го отворите и да ги отстрани crimped терминал.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

AP105-DF52-2832P(64) Hirose Електрични Co Ltd Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AP105-DF52-2832P(64) Hirose Електрични Co Ltd Алатки

Категории : Алатки.Crimpers.Applicators.Преси Додатоци.Производителот : Hirose Електрични Co Ltd.AP105DF522832 P(64) Hirose Електр

DEN 8682.96
HT304/GT8E-2022S Hirose Електрични Co Ltd Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

HT304/GT8E-2022S Hirose Електрични Co Ltd Алатки

Категории : Алатки.Crimpers.Applicators.Притиска.Производителот : Hirose Електрични Co Ltd.Рака Crimper Алатка Правоаголна

DEN 1192.80
AP105-DF19S Hirose Електрични Co Ltd Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AP105-DF19S Hirose Електрични Co Ltd Алатки

Категории : Алатки.Crimpers.Applicators.Притиска.Производителот : Hirose Електрични Co Ltd.Клупата Притиснете, Апликат

DEN 440.64
AP105-DF11-EP2428P(63) Hirose Електрични Co Ltd Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AP105-DF11-EP2428P(63) Hirose Електрични Co Ltd Алатки

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 6838.80
HT803/IX30G-10-ТИ-70 Hirose Електрични Co Ltd Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

HT803/IX30G-10-ТИ-70 Hirose Електрични Co Ltd Алатки

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 18944.64
HT801/DF59-22P Hirose Електрични Co Ltd Алатки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

HT801/DF59-22P Hirose Електрични Co Ltd Алатки

Категории : Алатки.Crimpers.Applicators.Притиска.Производителот : Hirose Електрични Co Ltd.Рака Crimper Алатка Цврста Сост

DEN 22676.16