• Неодамнешно
Clairefontaine 975333C Маја Цртање Хартија Подлога 25 Листови 29.7 х 42 см 120 g Избрани Пастелни Бои (2 Fles x 12 Бои + 1 Бел Цвет)

Clairefontaine 975333C Маја Цртање Хартија Подлога 25 Листови 29.7 х 42 см 120 g Избрани Пастелни Бои (2 Fles

Buyers rating:
DEN 463.20

Количина на стоки

Маја цртање хартија е модерна, светла и светла боја на хартија.Обоена во маса, таа е отпорна на светлината.Оваа мазна хартија е совршен за уметности и занаети.Неговата површина е погоден за прецизно цртежи со молив, се чувствува и мастило, но, исто така, за decoupage, виткање и лепење : пакување создавање, scrapbooking, покана картички, менија, рекламирање, позадина на презентација.p H неутрална хартија, Киселина Слободни.На залепени подлога ви овозможува да се оддели го секој лист од рампа без кинење нив.Димензии : 29.7 х 42 см, избрани бои : 2 листови x 12 пастелни бои + 1 бел лист, тежина 120 g.Маја цртање хартија е модерна, светла и светла боја на хартија.Обоена во маса, таа е отпорна на светлината.Оваа мазна хартија е совршен за уметност и занаети.Неговата површина е погоден за прецизно цртежи со молив, се чувствува и мастило, но, исто така, за decoupage, виткање и лепење : пакување создавање, scrapbooking, покана картички, менија, рекламирање, позадина на презентација..p H неутрална хартија, Киселина Слободни.На залепени подлога ви овозможува да се оддели го секој лист од рампа без кинење нив.Димензии : 29.7 х 42 см; избрани бои : 2 листови x 12 пастелни бои + 1 бел лист; тежина 120 g.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат