• Неодамнешно
ramuel 4 Парчиња Автомобил Трки Тело Персоналните Страна Здолништа Худ Трим Винил Мрачно Додатоци за Сите SUV Возило Камион Off-Road Возило (E3 Сјајни Бели)

ramuel 4 Парчиња Автомобил Трки Тело Персоналните Страна Здолништа Худ Трим Винил Мрачно Додатоци за Сите SUV

Buyers rating:
DEN 719.28

Количина на стоки

Protectly:пакетот вклучува пар ( лево и десно ) тело страна налепници, Хауба налепници .Ве молиме да се измери големината пред да нарачате.Decals не само заштита на вашите автомобили боја од носат и солза, но е одличен начин да се прикријат и се кријат постојните scuffs и гребнатини,додека големината е десно.Високо-квалитетни Материјали:На налепница материјал е изработен од винил.тие не се лесно да попуштат, бледнеат и кора.Оваа винил налепница има силна лепливоста, и има водоотпорен функција да се направи налепница повеќе издржливи.Се однесува на:Оваа налепница е погодна за SUV, камион, off-road возила и други видови на автомобили.Автомобилската Општи:Овој автомобил налепница е универзална, која е погодна за повеќето автомобил трки, може да се примени за да ги красат вашата кола е худ и автомобил тело; Тоа е идеална декорација изборот за автомобил љубовници.Инсталација Чекори : треба само да се откине на задната страна од етикетата за да го залепите; за Време на pasting процесот, можете да го користите картичка или други алатки за да ви помогне израмните површината и да ги елиминираат меурчиња, и тоа лесно може да се растргнат надвор без да остават траги.Опис : - 100% нов и висок квалитет. - Оваа налепница може да се направи вашиот автомобил повеќе кул и видлив. - Винил decals може да се користи за многу години и нема да исчезнат или да падне надвор од Силно визуелно влијание, добар избор за вас да ги обноват вашиот автомобил.Speciflcations : Материјал : Винил налепница / ПВЦ материјал.Големина : 35*од 180 см ,16 * 77cm Боја : Бела Пакет includescm : 1 * Мрачно автомобил налепници (лево и десно врата страна налепници),Худ налепница.Настава : ЧЕКОР 1:се Чисти темелно со триење на алкохол или сапун и вода.Не користете стакло, чистење, бидејќи тоа ќе остават остатоци зад тоа ќе се спречи налепница од почитуваат добро.ЧЕКОР 2:Бришење squeegee или кредитна картичка цврсто преку налепница преку јасно трансфер на лента да се подготви за апликација.Ова обезбедува налепница, ќе се држат до трансфер лента и ги отстранува било воздушни меурчиња кои може да се формира.ЧЕКОР 3:Кора на бела хартија се повлече на налепница.Ако налепница држи до поддршка, полека го замени хартија барања за состанок и повторете го Чекор 2. ЧЕКОР 4:Полека намалување на налепница на површината и бришење во место цврсто со squeegee или кредитна картичка.За најдобри резултати, се чека 24 часа пред да се пресели на следниот чекор.ЧЕКОР 5:Полека кора јасно трансфер лента исклучување на агол.Бидете внимателни да не се повлече на налепница исклучување на површината.Ако налепница повлекува далеку од површината повторете го Чекор 4.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

6 Компјутери Студент Возачот Рефлексивни Налепници за Безбедност Знак за Нови Возачи Светла Жолта Рефлексивни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

6 Компјутери Студент Возачот Рефлексивни Налепници за Безбедност Знак за Нови Возачи Светла Жолта Рефлексивни

Предмети Испратени до Вас : постојат 6 парчиња на автомобил налепници во пакетот за вас, дојде во дијаман

DEN 167.76
Гарфилд Мачка Филмот Налепници за Шишиња со Вода 50 Пакет Симпатична,Водоотпорен,Естетски,Трендовски Налепници
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Гарфилд Мачка Филмот Налепници за Шишиња со Вода 50 Пакет Симпатична,Водоотпорен,Естетски,Трендовски Налепници

50 различни дизајни без повторува Големина : 26cm.Сите Налепници направени со висок квалитет винил, со зашт

DEN 407.76