• Неодамнешно
Дизајн Свој (19 Висина Големини + Неограничено Фонтови + 35 Бои) Сопствени Винил Букви Decal Налепница Авто Автомобил Прозорец, Бизнис Стакло, Брод, Камион, Врата, Приколк

Дизајн Свој (19 Висина Големини + Неограничено Фонтови + 35 Бои) Сопствени Винил Букви Decal Налепница Авто

Buyers rating:
DEN 490.32

Количина на стоки

Налепници често се нарекуваат како целосна боја обичај слика или графички дизајни, кои се печатени на винил прв, а потоа се сечат за да облик и големина.Ние испрати овој вектор датотека на нашиот машина/плотер.Клучните информации што треба да се соберат од вас е 1) Големина, 2) Боја, 3) Текст, Броеви, Фраза, Зборови, Симболи, 4) Стил на Фонт, 5) Max должина како што се бара.Тие работат добро на било тешко мазна површина, вклучувајќи стакло, метал, ѕидови, и многу повеќе!.Ако не се задоволни на било кој начин, само нас контакт и ние ќе брод или нова decal или прашање за целосно враќање на средствата.Винил Букви Процес е едноставна : Ќе ни испрати детали за вашиот винил букви проект и ние да ја претвори во сопствени трансфер decal.МНОГУ ГОЛЕМИНИ ДОСТАПНИ Големини се мерат со букви височина (Врвот на tallest писмо до дното на најниско писмо) / Должина зависи од вашиот текст, фраза, зборови, реченици, и фонт одбраната.Обичај Персоналните Винил Трансфер Букви направени да нарачате. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ.ВИНИЛ ТРАНСФЕР НАЛЕПНИЦИ БЕЗ ПОЗАДИНА.Го ПЕРСОНАЛИЗИРАТЕ ВАШИОТ СОПСТВЕН DECAL (опции од 1 инч до 10 инчен во букви висина), Неограничен Фонтови, и 35 Бои.Ние тогаш процесот оваа информација со користење на компјутерски потпомогнати tools да се создаде векторски фајл.БРОДОВИ БРЗО.Заеднички се користи за Автомобили, Автомобили, Камиони, Приколки, RV, и многу други домашни проекти.Ова создава налепница.Вашиот decals се направени во САД и доаѓаат со полна 5-годишна гаранција.Впишете го вашиот текст, изберете боја, изберете фонтот, и ќе видите преглед на вашиот decal.Ние сме посветени на вашето задоволство и ние гордо стоиме зад нашите производи.Едноставно кликнете на "Прилагодите Сега' копче на десно.Ни веруваат, ќе ги добиете БРЗО!.Нашите трансфер decals не се имате било позадина, тие се не печатат налепници, тие се плотер намали decals од солидна боја ролни од винил.Колку брзо ќе брод мојот Личен Букви Decal? - Ние процес повеќето сите наредби во рок од 1-3 дена!Поголеми нарачки потрае малку подолго.Откако заврши ние потоа се покрие decal со трансфер лента.Ние тогаш плевел decal со повлекување на сите вишокот на винил исклучување на поддршка.Имате опција за да одредите max должина или област за совршено се вклопуваат!.Вашиот decals ќе бидат направени со врвен квалитет умре плотер намали винил.Често налепници се нареди во големи количини бидејќи ние треба да го процес користејќи печатач & машина.Гледате букви насекаде, комерцијални, хоби и станбени објекти.За разлика од хартија налепници, вашиот decals ќе биде целосно водоотпорна, трајни, и тие ќе немаат позадина.Оваа физичка машина намалувања на контурите на вашиот decal.Тие може да се примени на било кој мазна површина.Објектот потоа се испраќаат директно до вас, за лесна апликација!Што е разликата помеѓу decal и налепница? - Букви и Дизајн decals се обично се креирани со користење на методот што е објаснето погоре и се една боја освен ако слоевит да се создаде ефект.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат