• Неодамнешно
CGOLDENWALL 6L ниски температури Сад Течен Азот LN2 Резервоарот Dewar Течен азот dewar Алуминиумска Легура со 6 Канистри и торбичката

CGOLDENWALL 6L ниски температури Сад Течен Азот LN2 Резервоарот Dewar Течен азот dewar Алуминиумска Легура со

Buyers rating:
DEN 4679.76

Количина на стоки

[ШИРОКА ПРИМЕНА] На течен азот резервоарот може да се широко се користат во фарми, истражувачки институти, лаборатории, болници, козметички салони и други единици. [КОМПАКТЕН 50mm КАЛИБАР] Мал дијаметар овозможува за подолго складирање и циклус, додека голем дијаметар ќе предизвика течен азот истекување. [AEROSPACE МАТЕРИЈАЛИ] На течен азот сад е направен од високо-сила aerospace алуминиумски материјал, кој е отпорни на корозија и може да се сместат течен азот безбедно. [ОДЛИЧНА ПРОИЗВОДСТВО PREOCESS] Оптимизиран дизајн на процесот, авијација боја, помалку завари, убава, ниска температура отпор. [Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид] Поради контрола на воздушниот сообраќај, ние само ќе ви испрати со празни течен азот тенкови.Може да се купи течен азот на локално ниво, што е поевтино и многу удобен.CGOLDENWALL Течен Азот Сад главно се користи за одгледување на добиток замрзната сперма складирање (AI) и криопрезервација на човечки органи,кожа, крв, клетки, индустриски ладење собранието, ладно третман на метални материјали,употреба при ниски температури comminution, superconducting и други аспекти.Со развојот на науката и технологијата и потребите на индустриското и земјоделското производство, тоа ќе биде брзо да се шири и примена, и да покаже светла иднина.Простор за чување-тип Течен Азот Сад : Оваа серија на производи има предности на мали димензии, мала тежина, лесно да се носат, компактен и пренослив, ниска азот потрошувачка во static storage ден, економските придобивки и така натаму.Транспорт-тип на Течен Азот Сад : серија на производи се дизајнирани за потребата од вештачки трансфер на биолошки примероци или транспорт на течен азот (планински,ливадски,корисници),со дампинг,погодна за долги транспорт, безбедност, сигурност и други предности.Голем дијаметар Течен Азот Сад : калибар на производот е поголема, може да се користи во кратки-терминот зачувани во течен азот.Зачувување на поголем обем на биолошки примероци, или со користење на течен азот ладно собранието на големи компоненти, со голем капацитет за складирање, мали зафаќа простор, лесно да се работи, и други предности.Голем капацитет Течен Азот Сад : Главно се користи за медицински и биолошки истражувања во областа, има предности на голем капацитет, мали окупираниот простор, ниска потрошувачка на течен азот, стандард casters, погодно затворен мобилен и други предности, стана најдобриот избор на слични производи.Имаме јадро течен азот резервоарот технологија на производство, сите производи имаат положено за перформансите на тест на квалитетот на производот надзор и инспекциски надзор.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : ова е празен Течен Азот Резервоарот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат