• Неодамнешно
SHENGYANG,Временските Станици Безжична Затворен Отворено,со Алармирање и Температура Времето Следи Дигитален Термометар Hygrometer Временската Прогноза Станица со Боја LCD

SHENGYANG,Временските Станици Безжична Затворен Отворено,со Алармирање и Температура Времето Следи Дигитален

Buyers rating:
DEN 331.20

Количина на стоки

【Боја Метеоролошка Станица】времето станица прогноза карактеристики боја прогноза икона, обезбедува четири видови на временска прогноза : сончево, малку дожд, облачно и дождливо, и тенденција на табелата за брзо и лесно да се прочита на временската состојба. 【Температура & Влажност】Напредни сензор точно мерки за внатрешна и надворешна температура и влажност, со точност од ±1°C, а ±5%RH.Во/Од сензорот за температура на мерен опсег : 0°C ~ + 50°C (32°F ~ + 122°F )/ -20°C ~ + 70°C (-4°F ~ + 158°F ).Лесно за вас да знаете временски услови. 【Мазна на Допир Копче】Со добро тестирани висока чувствителност на допир копчиња за лесна кориснички прилагодувања, како што се 3 chanels, време, аларм, snooze опција, да се обезбеди лесно и непречено функционирање, ви донесе неспокојот искуство. 【Аларми Со Snooze】Овој паметен метеоролошка станица доаѓа со аларми, но за оние кои сакаат да спијат во, snooze функција ви овозможува екстра 5 минути спиење пред прогноза станица алармираат повторно. 【2 Напојување Режими】се Користат 3 * 1.5 V AAA батерии (не се вклучени) или USB полнач.Може да се стави на маса со заградата или обесени на ѕидот со дупка на грбот.Совршен за студии, јавно место, канцеларија, спална соба и дневна соба.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Зими TMB32120B9 Bimetal Термометар
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими TMB32120B9 Bimetal Термометар

Се Соочуваат Со Дијаметар : 3".Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Серија : TMB.Матични Должина : 12".Матични Пла

DEN 1447.92
Dial Џеб Термометар,5 L
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Dial Џеб Термометар,5 L

Dial Џеб Термометар, Темп.Опсег (F) од 0 до 220 Степени F, Матични Должина 5, Прецизност + / 2 Проценти на Скала Це

DEN 239.76