• Неодамнешно
REOTEMP BB0601F69 Нерѓосувачки Челик Bi Метал Термометар, 6 Матични, 1/2 NPT Конекција, 5 Dial, 50 до 550 Степени F, Назад Планината

REOTEMP BB0601F69 Нерѓосувачки Челик Bi Метал Термометар, 6 Матични, 1/2 NPT Конекција, 5 Dial, 50 до 550 Степени

Buyers rating:
DEN 1368.24

Количина на стоки

Сите од нерѓосувачки челик заварени изградба.Лесно да се калибрира ресетирање на завртка.Точност 1% целосна скала (ASME B40.3); hermetically запечатени (ASME B40.3).Отпорен на корозија на повеќето хемикалии.Стандард стаклена леќа.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат