• Неодамнешно
Тејлор Прецизност 5980N Професионални Серија Топло Држи Термометар, NSF (100° до 180°F)

Тејлор Прецизност 5980N Професионални Серија Топло Држи Термометар, NSF (100° до 180°F)

Buyers rating:
DEN 166.80

Количина на стоки

За употреба во топла држи кабинети каде правилно држење температура е од клучно значење за безбедност на храна и квалитет, и во пекарница бесплатен кабинети за да се обезбеди соодветна бесплатен температури се одржува.Нерѓосувачки челик куќиште со 2" dial.HACCP упатства за dial лице.Боја графика за одржување на зоната.Температурата опсег 100°F до 180°F / 40°C до 80°C. Тејлор Прецизност 5* Комерцијални Топло Држи Thermometer Use овој термометар во топла држи кабинети каде правилно држење температура е од клучно значење за безбедноста на храната.Исто така, може да се користи во пекарница бесплатен кабинети за да се обезбеди соодветна бесплатен температури се одржува.Модел # : 5980 N HACCP упатства за dial лице Боја графика за одржување зона Опсег : 100° до 180° F и 40° до 80° C Нерѓосувачки челик кастинг 2" dial Висат или стојат NSF наведени Висина : 1.3" Ширина : 5.9" Должина : 4.55" Тежина : .14 lb 630531.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Зими TMB32120B9 Bimetal Термометар
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими TMB32120B9 Bimetal Термометар

Се Соочуваат Со Дијаметар : 3".Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Серија : TMB.Матични Должина : 12".Матични Пла

DEN 1447.92
Dial Џеб Термометар,5 L
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Dial Џеб Термометар,5 L

Dial Џеб Термометар, Темп.Опсег (F) од 0 до 220 Степени F, Матични Должина 5, Прецизност + / 2 Проценти на Скала Це

DEN 239.76