• Неодамнешно
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC Bi-Метален Термометар; -40 да 70C (-40 да 160F), 33mm Dial (B61310-3300)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC Bi-Метален Термометар; -40 да 70C (-40 да 160F), 33mm Dial (B61310-3300)

Buyers rating:
DEN 269.52

Количина на стоки

DURAC bi-метален dial термометар има 33mm (1.3 во) dial и 125mm (4.9) сонда.Минимална потопување на 50mm (2in) во течности или 100mm (4in) во гасови.Опсег : -40 до 70°C (-40 до 160°С); поделби : 2. Надворешни прилагодување орев овозможува едноставна областа калибрација; карактеристики на поликарбонат леќа и сондата ги покрие со сопствени клип.Поединечно спакувана со мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) Изјава на Тестирање и Калибрација.Оваа DURAC bi-метален dial термометар има 33mm (1.3 во) dial и 125mm (4.9) сонда.Термометар има минимум потопување на 50mm (2in) во течности или 100mm (4in) во гасови.Надворешна прилагодување орев овозможува едноставна областа калибрација.Термометар исто така има поликарбонат леќа и сондата ги покрие со сопствени клип.Секој термометар е индивидуално спакувани со мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) Изјава на Тестирање и Калибрација.Опсег : -40 До 70°C (-40 До 160°F).Поделби : 2. Бирање Големина : 33mm (1.3 во).Сондата Должина : 125mm (4.9 во).За Секој.HB Инструмент # : 9/2120. Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Зими TMB32120B9 Bimetal Термометар
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими TMB32120B9 Bimetal Термометар

Се Соочуваат Со Дијаметар : 3".Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Серија : TMB.Матични Должина : 12".Матични Пла

DEN 1447.92
Dial Џеб Термометар,5 L
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Dial Џеб Термометар,5 L

Dial Џеб Термометар, Темп.Опсег (F) од 0 до 220 Степени F, Матични Должина 5, Прецизност + / 2 Проценти на Скала Це

DEN 239.76