• Неодамнешно
749.1 MEBZ-150 Електронски Микрометар Длабочина Gage

749.1 MEBZ-150 Електронски Микрометар Длабочина Gage

Buyers rating:
DEN 2184.00

Количина на стоки

Starrett не-отсјај сатен хром финиш на напрсток и ракави.Големи, лесни-за-читање .275 (7mm) висок контраст LCD дигитални readout.Исклучително цврст и стабилен во едно парче вретено.Автоматско Исклучување по 20 минути на nonuse.Електронски Дигитален Микрометар Длабочина Gage, Ratchet Напрсток, 0-150mm Опсег, 0.01 mm.На Starrett 749.1 Електронски Длабочина Микрометар има широк 0-150mm (0-6") опсегот за мерење на длабочината на повеќето дупки, слотови, рамената и проекции. 0-150mm (0-6") Опсег со Случајот проекции.На Starrett 749.1 Електронски Длабочина Микрометар има широк 0-150mm (0-6") опсегот за мерење на длабочината на повеќето дупки, слотови, рамената и проекции. 0-150mm (0-6") Опсег со Случајот проекции.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Заварување Инспекција Колосек, 1mm Точноста Филе Заварување Мерачи Мерење Алатка за Означување за Машини Проект
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Заварување Инспекција Колосек, 1mm Точноста Филе Заварување Мерачи Мерење Алатка за Означување за Машини Проект

Лесно Контрола : филе заварување мерач може да се прилагоди, а concavity или convexity на заварување може да се ко�

DEN 2325.60
80mm 3 1/8 инчи Дигитални Висина Мерач на Длабочина Мерач Магнетни Хоризонтална Вертикална Мерење Алатка, Инчен/Millimeter
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

80mm 3 1/8 инчи Дигитални Висина Мерач на Длабочина Мерач Магнетни Хоризонтална Вертикална Мерење Алатка, Инчен/Millimeter

【Точни Висина Мерач】Точноста 0.1 mm, резолуција од 0,05 мм.Овој мерач поседува 080mm мерен опсег и дупка длабо

DEN 300.00