• Неодамнешно
Starrett 445BZ-12RL Vernier Мерач на Длабочина, Ratchet Запре, Заклучување Орев, Микрометар Тип, 0-12 Спектар, 0.001 Дипломирањето, 4 База, 12 Прачки, +/-0.0001 Точност

Starrett 445BZ-12RL Vernier Мерач на Длабочина, Ratchet Запре, Заклучување Орев, Микрометар Тип, 0-12 Спектар,

Buyers rating:
DEN 8040.00

Количина на стоки

Мерен опсег од 0 до 12", како и решавање на 0.001".Vernier скала за прецизни мерења во ред единици.Вклучува 1/8" дијаметар прилагодливи мерни прачки да се покрие опсегот.Основи и мерење површини се закорави, земјата, и lapped за издржливост и точност.Ring-тип knurled заклучување орев и комбинација ratchet и модератор на скоростите за прецизни мерења.На Starrett 440, 445 Vernier Длабочина Мерачи, Ratchet Запре, Заклучување Орев, Микрометар Тип, Инчен, во зависност од моделот, имаат мерен опсег од 0 до 3", од 0 до 6", од 0 до 9", или 0 до 12"; резолуција (или најмалите дипломирањето интервал) од 0.001"; со + или – 0.0001" на точност.На vernier скала овозможува прецизни мерења во ред единици.Овие мерачи вклучуваат 1/8" дијаметар мерни прачки да се покрие наменети опсег.Основи се достапни во избор на 2.5", 3", 4", или 6" долго време, и сите мерење површини на овие единици се закорави, земјата, и lapped за издржливост и точност.Овие величини се прстен-тип knurled заклучување орев, ratchet, и модератор на скоростите за стабилност и да се применуваат подеднакво притисок и да се направи брза корекција за прецизни мерења.Овие единици вклучуваат заштитни случај.Длабочина мерачи обично се употребуваат за производство, обработка, и механички инженеринг.Длабочина мерачи се прецизни мерни инструменти се користени за одредување на длабочина на која било форма што има чекор, каналите, или слот.Овие величини често се во форма на лизгачи, кои патуваат на мерење зрак или прачки, се пресели во позиција од страна, а потоа се усогласени со калибрирани завртка.Основата на мерач почива на врвот на обликот чија рецесија е да се измери, додека зрак или прачки се прошири на дното од рецесијата за да се утврди мерка.Мерач позиција е читате од дипломирал скала, dial, шалтери, или електронски дисплеј.На Л. С.Starrett Компанија произведува прецизност на мерење алатки, метрологија и опрема за тестирање, и го виде ножот производи.Компанијата, основана во 1880, е со седиште во Athol, М-р.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Длабочина Колосек, Машини за Владетел МОЌЕН МАГНЕТ ДИЗАЈН Висина Мерач за Машини за Домашна Декорација за Мерење
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Длабочина Колосек, Машини за Владетел МОЌЕН МАГНЕТ ДИЗАЈН Висина Мерач за Машини за Домашна Декорација за Мерење

Единица за конверзија, 3 единица режими, можете да се префрлите на екранот според вашите потреби.На долн�

DEN 839.76
Заварување Инспекција Колосек, 1mm Точноста Филе Заварување Мерачи Мерење Алатка за Означување за Машини Проект
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Заварување Инспекција Колосек, 1mm Точноста Филе Заварување Мерачи Мерење Алатка за Означување за Машини Проект

Лесно Контрола : филе заварување мерач може да се прилагоди, а concavity или convexity на заварување може да се ко�

DEN 2325.60