• Неодамнешно
Mitutoyo 527-105 Vernier Мерач на Длабочина, Caliper Тип, 0-1000mm Опсег, 0.02 mm Дипломирањето, +/-0.07 mm, Точност, Со парична Казна Прилагодување Функција

Mitutoyo 527-105 Vernier Мерач на Длабочина, Caliper Тип, 0-1000mm Опсег, 0.02 mm Дипломирањето, +/-0.07 mm,

Buyers rating:
DEN 2163.36

Количина на стоки

Мерен опсег за серија од 0 до 1000mm, и резолуцијата на 0.02 mm.Vernier скала за прецизни мерења во ред единици.Некои модели имаат фино прилагодување завртка за прецизни мерења.Направени од челик, прекалени, и база и мерење лица се стврдне и lapped.Факултативна пошироката продолжување база се продава одделно.На Mitutoyo Серија 527 Vernier Длабочина Мерачи, Некои со парична Казна Прилагодување, Caliper Тип, Метрички, во зависност од моделот, имаат мерен опсег од 0 до 150mm 0 да 1000mm, резолуција (или најмалите дипломирањето интервал) или 0.02 или од 0,05 мм, со + или – 0.03 до 0.15 мм на точност.На vernier скала обезбедува прецизни мерења.Некои модели се обезбеди парична казна прилагодување завртка за земање прецизни мерења.Овие величини се направени од челик, прекалени и бази на единици и мерење лица се стврдне и lapped за издржливост и точност.Изборен пошироката продолжување база се продава одделно.Длабочина мерачи обично се употребуваат за производство, обработка, и механички инженеринг.Длабочина мерачи се прецизни мерни инструменти се користени за одредување на длабочина на која било форма што има чекор, каналите, или слот.Овие величини често се во форма на лизгачи, кои патуваат на мерење зрак или прачки, се пресели во позиција од страна, а потоа се усогласени со калибрирани завртка.Основата на мерач почива на врвот на обликот чија рецесија е да се измери, додека зрак или прачки се прошири на дното од рецесијата за да се утврди мерка.Мерач позиција е читате од дипломирал скала, dial, шалтери, или електронски дисплеј.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија опрема, и поврзани системи.Компанијата, основана во Токио во 1934 година, формирана Mitutoyo Америка Corporation во 1963 година со седиште во Аурора, ИЛ.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

80mm 3 1/8 инчи Дигитални Висина Мерач на Длабочина Мерач Магнетни Хоризонтална Вертикална Мерење Алатка, Инчен/Millimeter
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

80mm 3 1/8 инчи Дигитални Висина Мерач на Длабочина Мерач Магнетни Хоризонтална Вертикална Мерење Алатка, Инчен/Millimeter

【Точни Висина Мерач】Точноста 0.1 mm, резолуција од 0,05 мм.Овој мерач поседува 080mm мерен опсег и дупка длабо

DEN 300.00