• Неодамнешно
USB Документ Камера за Наставниците Лаптоп, со Авто-Фокус и LED Дополнителна Светлина, Канцеларија Училници Учење на Далечина во Реално време Проекција на Видео Снимк

USB Документ Камера за Наставниците Лаптоп, со Авто-Фокус и LED Дополнителна Светлина, Канцеларија Училници

Buyers rating:
DEN 3407.76

Количина на стоки

✅ ✅ Се користи како документ на камерата за настава,предавања, презентации и обуки да се покаже живеат слики на документи, флаери, брошури, тврди предмети и др.Доловува документи, Учебник-s, уреди, објекти и повеќе без преземањето премногу простор,Комплет специфичен софтвер за овозможи лесна работа, како што OCR се постигне, менување на слики на PDF датотека може да се изменуваат word/excel формат.исто така, поддржува екран записи, фото преземање и PDF создавање функција и комбинирање на повеќе PDF датотеки во еден. ✅ ✅ Документот Камерата е опремен со 12.0 MP CMOS сензор, ги фаќа и ги прикажува реално време слики.Со помош на USB кабел поврзете со компјутер, документот камерата може да се сместат направените слики на компјутер, USB пренослив дизајн го прават вашиот доловува брз и лесен.Вграден LED светло, автоматски резолуција и изложеност, и suite на други паметни карактеристики. ✅ ✅ Широка Примена : max скенирање големина е A4, може да се користи за да скенира разни големини на документи, вклучувајќи датотека, сметки, лична карта, пасош и други документи од слична големина.Широко се користи во канцеларија, училница, библиотека, банка, болница, итн; да може ефективно да ја подобриме нашата работа ефикасност. ✅ ✅ Дури и ако сликата е чудни, тоа исто така може да интелигентно точна слика и автоматски мапата во една секунда, што може да се подобри ефикасноста на работата и зачувување на работа на време. ✅ ✅ Грижете се-free-Дури и ако сликата е навалена, тоа може да интелигентно поправи сликата и автоматски да се создаде слика во рок од една секунда.Тоа може да се ефикасно и точно да ги признае повеќе јазици, и може да се конвертира во Word, Excel и други уредување на документи преку копчето, па како да работат повеќе погодно и ефикасно.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат