• Неодамнешно
NUODI Проток на Вода Dripper Наводнување Цевка Растение се Прилагодува Автоматски Зачинети Само за Наводнување Уред со Поддршка Заградата Наводнување Скок Удел Наводну

NUODI Проток на Вода Dripper Наводнување Цевка Растение се Прилагодува Автоматски Зачинети Само за Наводнување

Buyers rating:
DEN 313.68

Количина на стоки

На raindrop притисок надомест dripper е поврзан на крајот на вашата главна наводнување на снабдување линија за промовирање на брз и здрав раст на растенијата со помалку вода.Авто-наводнување сонди се едноставен и ефикасен начин да се водни растенија за време на одмор.Автоматско полевање уредот треба да биде вметната вертикално во почвата.Проток контрола,растенијата наводнување уред со контрола вентил можат да го контролираат капе брзина од 0-60-тите/1 капе,ослободување трае капе за 1 до 15 дена;.Одговараат за шише со внатрешен дијаметар од 1.1 инчи;како што шишиња кока кола,спрајт шишиња,итн.Лесно да се инсталира и durable Specifications : Име : Прилагодлив автоматско само за наводнување device Material : PVCCharacteristics : Има поддршка bracket Color : Зелена Скок или Портокал Скок,вентил е боја random Packing : 1 Pc Instruction : 1.Додадете вода во пластични шишиња;Кога се користи производот,тоа мора да се намали на дното на кола шише за да се обезбеди циркулацијата на воздух,со цел да се наводнување капка по капка,2.Вметнување на игла во нечистотија и прилагодување на knob за контрола на проток.Карактеристики : Авто-наводнување сонди се едноставен и ефикасен начин да се водни растенија за време на одмор.Автоматско полевање уредот треба да биде вметната вертикално во почвата.Проток контрола,растенијата наводнување уред со контрола вентил можат да го контролираат капе брзина од 0-60-тите/1 капе,ослободување трае капе за 1 до 15 дена;Костум за шише со внатрешен дијаметар од 1.1 инчи;како што шишиња кока кола,спрајт шишиња,итн.Ова е совршен избор за наводнување било затворен растенијата.Тоа е совршен за оние кои патуваат и да сакате да бидете сигурни дека нивните растенија се правилно да се полеваат.Голем колонист ќе бара од две или повеќе растенија фонтани.Note It е рачни мерења на локации,може да се 1-2mm грешка.Поради разликата помеѓу различни монитори,сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат