• Неодамнешно
6 КОМПЈУТЕРИ (3 Парчиња) 2091 P100 Particulate Филтер Компатибилен со 2091,Инсталиран на P100 Филтер Retainer Замена за 6000 6200 6800 7000 FF-4( со 1Pairs Водоотпорен Филтер Маска)

6 КОМПЈУТЕРИ (3 Парчиња) 2091 P100 Particulate Филтер Компатибилен со 2091,Инсталиран на P100 Филтер Retainer

Buyers rating:
DEN 479.76

Количина на стоки

【Појавување на Производи】 2091 p100 филтер retainer користи со 6000/7000/ FF-400 серија Retainer, не може да се користи сам.Ве молиме потврдете го ова е модел треба пред ставање на ред. 【Материјал】Висока Електростатско Филтер Материјал, Не-плетени ткаенини, Meltblown ткаенина, топол воздух памук.како најмалку 95% филтрација ефикасност,се Препорачува за употреба во околини што содржат одредени не на база на масло честички. 【Топло Внимание】 производот не може да се произведе кислород, ве молиме да не ја користите кога кислород концентрација е помал од 19.5%. 【Замена време】Кога филтерот памук е валкано, оштетени, а со дишењето отпорот се зголемува значително, ве молиме вратете го филтерот памук. 【Водоотпорен Филтер Маска 】Висок Квалитет и Обновливи : Отпорна на топлина/студ/масло/киселина/корозивен, изграден со висок квалитет композитни пластични да се продолжи работниот век на вашиот филтер.Спецификација : Материјал : Не-плетени fabricsize : 4.3in2091 P100 Particulate Filter The производ не може да се користи сам, се користи со 6000,7000,FF-4 филтер retainer.Филтерот памук не можат да се исчистат.Кога дишењето отпорот станува голем или филтер памук е валкано или оштетен, ве молиме вратете го филтерот памук во времето.Кога кумулативни користите за време на филтерот памук достигне 40 часа,или по почетокот на користењето достигне 30 дена, филтер памук дека достигне употреба пат порано ќе prevail Effective филтрирање ≥ 95%.Одлична филтрирање ефект, што го заслужуваат тоа.Производот не може да се произведе кислород, ве молиме да не ја користите кога кислород концентрација е помал од 19.5%Водоотпорен Филтер Cover Applicable да 2091/2096/2097/2071/2076/2078/2291/2296/2297 или било филтри со слична големина.Професионална Заштита : Заштита на вашиот филтер е заштита на вашето здравје, филтер маска може да се заштити вашиот филтер од искра/масло/raindrop/капе/чип.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НЕПРАВИЛНА УПОТРЕБА НА ОВОЈ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ до телесни ПОВРЕДИ ИЛИ DEATHPERMITTED КОРИСТИ на Particulate Филтер,P100 со непријатност ниво органска пареа relief Solids како што се оние од обработка на минералите,јаглен,железна руда,памук,брашно,како и одредени други супстанции.Течни или масло врз основа честички од спрејови кои не се, исто така испуштаат штетни vapors Metal гасови произведени од заварување,лемење,сечење и други операции кои вклучуваат греење на метали.Радиоактивни particulate материјали како што се ураниум и плутониум.Не го користете за sandblasting.Пакетот вклучува : 1x6 КОМПЈУТЕРИ (3 Пара) 2091 P100 Particulate Filter1x2 КОМПЈУТЕРИ (1 Пара) Водоотпорен Филтер Маска.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Храна Клипови, 10Pcs Домаќинство 3во Нерѓосувачки Челик Храна Запечатување Клипови Снек Складирање Торба Клипови
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Храна Клипови, 10Pcs Домаќинство 3во Нерѓосувачки Челик Храна Запечатување Клипови Снек Складирање Торба Клипови

Одличен материјал : запечатување клип е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, кој е издржли

DEN 883.20
ZHISHAN USB Кабелска Компјутерска Тастатура за КОМПЈУТЕР Гејмерски Тастатури LED позадинско осветлување со Прилагодливи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ZHISHAN USB Кабелска Компјутерска Тастатура за КОМПЈУТЕР Гејмерски Тастатури LED позадинско осветлување со Прилагодливи

USB Кабелска Компјутерска Тастатура за КОМПЈУТЕР Гејмерски Тастатури LED позадинско осветлување со Прила

DEN 503.76
Жирафа Поминува Авион Големи Складирање Кошеви,Виткање Перење Кошница Складирање Бин со Рачки за Детска Соба,Играчка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Жирафа Поминува Авион Големи Складирање Кошеви,Виткање Перење Кошница Складирање Бин со Рачки за Детска Соба,Играчка

ДИМЕНЗИЈА : 19.3x11.8x15.9 инчи (49x30x40.5 cm), погодно да се приспособат на повеќе од 20 на тенки парчиња облека.МАТЕР

DEN 575.76
Топла Вода во Шише,Топла Вода Торба со Раце Потоплите Џеб ПВЦ Топла Вода Торба Болка Вратот и Рамената,Најдобриот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Топла Вода во Шише,Топла Вода Торба со Раце Потоплите Џеб ПВЦ Топла Вода Торба Болка Вратот и Рамената,Најдобриот

Функција : Топла Вода во Шише може да се ублажат заеднички болки како што се мускулна болка, настинка, ка�

DEN 1598.40
Fdit Ѕид Монтирани Простор Алуминиум Метла Носителот Организатор Складирање Рек-S‑Во Облик На Четка Метла Носителот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fdit Ѕид Монтирани Простор Алуминиум Метла Носителот Организатор Складирање Рек-S‑Во Облик На Четка Метла Носителот

Усвојува премиум простор алуминиумски материјал, издржливи во употреба, wearresistant и corrosionresistant.Wallmounted држа

DEN 419.76