• Неодамнешно
Tgoon Компјутер Микрофон, Погодно Микрофон Мини USB Надворешни Ефективни Безжична за Превод

Tgoon Компјутер Микрофон, Погодно Микрофон Мини USB Надворешни Ефективни Безжична за Превод

Buyers rating:
DEN 1089.60

Количина на стоки

ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ со Високи перформанси USB компјутер микрофон за вистинскиот звук репродукција, сигурен за користење.ШИРОКО APPLICATED -Погоден за музика снимање, превод, снимање на видео, на состанокот, наставата, во живо, итн.УДОБЕН И ЛЕСЕН -едноставен и лесен за употреба, компактни димензии и лесен, лесно да ги носите и продавница.АВТОМАТСКИ -Plug and play, автоматски блокови микрофонот на компјутер е вграден во звучна картичка.ВИСОКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ Висока чувствителност, ефективна растојание до 2м / 6.6 фт, проштална да 3.5 pin микрофон на ефективни растојание 0.5 M-1 M ограничување.Функција : 1. Високи перформанси USB компјутер микрофон за вистинскиот звук репродукција, сигурен за користење.2. Plug and play, автоматски блокови микрофонот на компјутер е вграден во звучна картичка.3. Едноставен и лесен за употреба, компактни димензии и лесен, лесно да ги носите и продавница.4. Погоден за музика снимање, превод, снимање на видео, на состанокот, наставата, во живо, итн.5. Висока чувствителност, ефективна растојание до 2м / 6.6 фт, проштална да 3.5 pin микрофон на ефективни растојание 0.5 M-1 M ограничување.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : USB Microphone Material : ABSColor : Orange Impedance : ≤2.2 KΩSensitivity : -67d B ± 4d BSensitivity Намалување : -3d B на 1.5 VWorking Напон : 4.5 VFrequency Одговор : 100~16k Hz Signal на Бучава Сооднос : Повеќе од 67d B Пакет Листа : 1 x USB Microphone1 x Прирачник за Корисникот.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
USB Microphone
Material:
ABS
Color:
Orange
Impedance:
≤2.2KΩ
Sensitivity:
-67dB ± 4dB
Sensitivity Reduction:
-3dB at 1.5V
Working Voltage:
4.5V
Frequency Response:
100~16kHz
Signal to Noise Ratio:
More than 67dB
Package List:
1 x USB Microphone :
1 x User Manual :

Купувачи како што сакаат

MOSNOVO Компатибилен за iPhone 11 Про Случај, Јасно Бел Облак Моделот Печатење Дизајн Девојка Жени Мажи со Транспарентни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

MOSNOVO Компатибилен за iPhone 11 Про Случај, Јасно Бел Облак Моделот Печатење Дизајн Девојка Жени Мажи со Транспарентни

MOSNOVO Случај Компатибилен со Apple i Phone 11 Про 5.8" кој со иновативни shockproof материјал и комоделирани со двоен с

DEN 407.76
Лабораторија Скала, Дигитални LCD Дисплеј Грам Скала, 0.1 g Преносни Домашна Кујна Професионална Употреба(Европска
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лабораторија Скала, Дигитални LCD Дисплеј Грам Скала, 0.1 g Преносни Домашна Кујна Професионална Употреба(Европска

Максимална тежина на оваа електронска лабораторија рамнотежа скала е 20.000 г, точноста е 0,1 g, многу погодн

DEN 240.00