• Неодамнешно
Надгради Фен Полето на 3D Печатач со Вжарено, SUNLU 3D Филамент Фен Кутија S1, Вжарено Носителот, Компатибилен со 1.75 mm, 2.85 мм, 3.00 mm Филамент,Темно Сива боја, PLA Портокал

Надгради Фен Полето на 3D Печатач со Вжарено, SUNLU 3D Филамент Фен Кутија S1, Вжарено Носителот, Компатибилен

Buyers rating:
DEN 1257.60

Количина на стоки

【Каже Збогум на Сиромашните 3 D Печатење со Влажни Филамент】Влажни 3d печатење со вжарено ќе предизвика да stringing, затнување, сиромашните адхезија, и Слој Смена.SUNLU FDM 3 D Филамент Фен Комплет може да сушење при печатење за да го подобри вашиот 3 D модел, намалување на влијанието на проектот на животната средина за печатење на 3d filaments. 【Персоналните Температурата Поставување】корисникот може да се прилагоди на температурата на сушење кутија според различни 3d филамент тип, температурата, влажноста и други фактори.Прилагодлива температура спектар 35℃~55℃.Погодни за повеќе од 20 видови на 3d печатење со вжарено најчесто се користи во пазарот. 【Персоналните Време на Сушење Поставување】 стандардниот континуирано време на сушење на сушење кутија е 6 часа, и исто така можете рачно да поставите време на сушење.Времето поставување опсег е 0~24 часа.Најчесто се користи 3 D филамент на пазарот под нормални околности треба само 3-6 часа на сушење за да се постигне добра печатење искуство и печатење ефект. 【Компатибилен со 99% од 3 D Филамент Spools】На : Максималниот капацитет на SUNLU суво поле, е Φ210*85(H)mm.Б : Компатибилен со сите мејнстрим 3 D филамент брендови SUNLU, GEEETECH, ERYONE, ESUN, ОСНОВНИ и др.; C : Работи совршено со сите стандардни филамент дијаметри 1.75 mm/2.85 mm/3.00 mm. 【User-friendly Дизајн Б : 2 инчен голем екран LCD монитор, може да се прикаже температура и време јасно и светло; C : Ултра тивок дизајн, помалку од 10db додека работи, не вознемирувачки од вашиот живот и работа; D : Исклучителна пакување дизајн - најдобар подарок : Ајде да купат еден, да ги презентира на вашите пријатели кои сакаат 3 D печатење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

MOSNOVO Компатибилен за iPhone 11 Про Случај, Јасно Бел Облак Моделот Печатење Дизајн Девојка Жени Мажи со Транспарентни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

MOSNOVO Компатибилен за iPhone 11 Про Случај, Јасно Бел Облак Моделот Печатење Дизајн Девојка Жени Мажи со Транспарентни

MOSNOVO Случај Компатибилен со Apple i Phone 11 Про 5.8" кој со иновативни shockproof материјал и комоделирани со двоен с

DEN 407.76
ZHISHAN USB Кабелска Компјутерска Тастатура за КОМПЈУТЕР Гејмерски Тастатури LED позадинско осветлување со Прилагодливи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ZHISHAN USB Кабелска Компјутерска Тастатура за КОМПЈУТЕР Гејмерски Тастатури LED позадинско осветлување со Прилагодливи

USB Кабелска Компјутерска Тастатура за КОМПЈУТЕР Гејмерски Тастатури LED позадинско осветлување со Прила

DEN 503.76
Топла Вода во Шише,Топла Вода Торба со Раце Потоплите Џеб ПВЦ Топла Вода Торба Болка Вратот и Рамената,Најдобриот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Топла Вода во Шише,Топла Вода Торба со Раце Потоплите Џеб ПВЦ Топла Вода Торба Болка Вратот и Рамената,Најдобриот

Функција : Топла Вода во Шише може да се ублажат заеднички болки како што се мускулна болка, настинка, ка�

DEN 1598.40