• Неодамнешно
ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Браун 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

ABS со Вжарено EasyFil ABS 2.85 mm Браун 750 Грам 3D Печатач со Вжарено

Buyers rating:
DEN 1463.52

Количина на стоки

Easy Fil™ ABS Easy Fil ABS е лесен за употреба и високо-крај Acrylonitrile Butadiene Styrene 3 D печатач со вжарено.Easy Fil ABS отпечатоци на малку повисоко печатење температури од редовните ABS, но неговиот врвен процесот на стабилност и физички карактеристики го прават Easy Fil ABS многу повеќе отпорност и некој ABS тип на филамент во споредба со просекот ABS filaments.Уникатни карактеристики Врвен процесот на стабилност и ограничени warping Значително повисока отпорност од просекот ABS Многу силни и издржливи Светлина-тежина Viscat омекнување температура од ± 103° C Широк спектар на живи нетранспарентно бои Општи печатење упатства * Млазницата големина : ≥ 0.15 mm Слој висина : ≥ 0.1 mm Проток : ± 104% Печати temp : ± 220 - 270° C Печати брзина : Средни Retraction : Да ± 5mm Топлина кревет : ± 90 - 110° C брзината на Вентилаторот : 0-25% Искуство ниво : Средно *) Погоре прикажува поставките наменета како водич за да го најдете вашиот оптимално прилагодувања за печатење.Овие се движи во прилагодувања треба да функционираат за повеќето принтери, но ве молиме да се чувствуваат слободни да експериментирате надвор од овие опсези ако мислите дека тоа е погоден за вашиот печатач.Постојат голем број на различни тип на печатари, на топло-завршува и печатач неутрализира дека тоа е исклучително тешко да се даде генерална една големина која е идеална за сите амбиент.Филамент должина ρ : 1.03 g/cc 50 гр серпентина 0.75 Kg гајтанот 2.3 Kg гајтанот Ø 1.75 mm ± 20.2 m ± 303m ± 928m Ø 2.85 mm ± 7.6 m ± 114m ± 350m Производ извоз информации ХС Код : 39169090 Опис : Monofilament Земја на потекло : Холандија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

DEALPEAK Бебе Кревет Организатор Виси Кеси Креветчето Торба Ноќни Организатор Складирање Торба 3 Џебови за Облека,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DEALPEAK Бебе Кревет Организатор Виси Кеси Креветчето Торба Ноќни Организатор Складирање Торба 3 Џебови за Облека,

Факултативна Боја : Розова, Зелена, Сина.Направени на квалитетот најлон материјал, кој е мек и удобен за �

DEN 1442.40
TJLSS Сива Пластика Складирање Кутија, Едноставен Стил Фиока-Стил Складирање, Ѓердан, Обетки и Прстен Организатор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

TJLSS Сива Пластика Складирање Кутија, Едноставен Стил Фиока-Стил Складирање, Ѓердан, Обетки и Прстен Организатор

На фланелен боксери може да бидат земени за лесно чистење и може да се комбинираат според барањата.Плас�

DEN 2228.88