• Неодамнешно
Thermocouple, Стабилни Перформанси Висока Температура Отпорни на Температурна Сонда 0-400℃ за Употреба со Дисплеј на Инструмент за Отворено(2М)

Thermocouple, Стабилни Перформанси Висока Температура Отпорни на Температурна Сонда 0-400℃ за Употреба со Дисплеј

Buyers rating:
DEN 1411.20

Количина на стоки

Ова е еден вид К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.Ова е еден вид К thermocouple сонда широко се користат за мерење температура.Тоа е брза реакција брзина и стабилни перформанси.На thermocouple е отпорна на висока температура, кои се движат од 0℃ до 400℃.Висок квалитет на терминал конектори обезбедува удобен и стабилна врска.На сондата од 5мм дијаметар е многу осетлива и може да смисла температура брзо.

Карактеристики на стоката

Cable Length:
1 m, 2 m, 3 m, 4 m, 5 m (Optional)
Type:
K
Screw Thread Diameter:
8mm / 0.3in
Probe Length:
150mm / 5.9in
Probe Diameter:
5mm / 0.2in
Connector:
2pcs  (blue is negative, red is positive)
Temperature Range:
0~400℃
Weight:
39g~86g / 1.4oz~3oz (approx.)
Package list:
1 * Thermocouple :

Купувачи како што сакаат

Reebok Мажите Брзина Tr Крстот Тренер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Reebok Мажите Брзина Tr Крстот Тренер

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетичкиимрежа.Гумен ѓон.Гумен Ѓон.

DEN 1293.36
Синџир Клуч,9inch Синџир Тип на Филтерот за Масло Клуч на Рака Клуч Гас Клуч Отстранување Универзална Авто Автомобил
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Синџир Клуч,9inch Синџир Тип на Филтерот за Масло Клуч на Рака Клуч Гас Клуч Отстранување Универзална Авто Автомобил

Посебен Процес : Високјаглероден челик синџир се користи,, кој не е лесно да се скрши, силни и издржливи.Д

DEN 367.20